Facebook Pixel

Кабмін зробив новий крок до часткової приватизації Укргазбанку

Уряд України уповноважив міністра фінансів Оксану Маркарову підписати угоди, пов'язані з наданням Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) кредиту державному Укргазбанку. Умови кредиту передбачають можливість його конвертації в статутний капітал банку. Про це повідомив «Урядовий портал».

З-поміж документів, які підпише Маркарова, вказані також договори між акціонерами, про опціон акцій і про політику.

Мінфіну доручено після укладення договору про опціон щорічно передбачати в проєкті закону про держбюджет механізм фінансування витрат, необхідних у разі реалізації такого договору.

Контекст

  • Рада директорів IFC 11 листопада схвалила виділення Укргазбанку 5-річної позики на 30 млн євро з можливістю конвертації її в частку в акціонерному капіталі банку в розмірі до 20%.
  • У листопаді 2017 року Мінфін домовився про співпрацю з IFC в рамках приватизації Укргазбанку. Меморандум передбачав можливість входження IFC в капітал банку для підтримки його продажу. Передбачалося, що таке входження буде здійснено в 2018 році, проте потім ця дата була перенесена.
  • На 1 липня 2019 року Укргазбанк за розміром загальних активів займав 4-е місце (94 млрд грн) серед 76 працюючих у країні банків.

Подякувати 🎉