Кабмін змінив керівника Держмитниці й відсторонив керівництво архітектурних та будівельної інспекцій

Євгеній Єнтіс. Фото: «Прозорро»

Євгеній Єнтіс. Фото: «Прозорро»

На позачерговому засіданні, яке відбулося 22 жовтня в режимі відеоконференції, уряд звільнив від обов'язків в.о. голови Державної митної служби (ДМС) Андрія Павловського. Його також звільнили з посади заступника голови ДМС. Керувати ДМС тимчасово призначений Євгеній Єнтіс — заступник голови митниці з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Він прийшов до ДМС 2019 року, а до того працював у «Прозорро».

Агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело, наближене до Кабміну, повідомило, що причинами такого кадрового рішення є «реформа й боротьба з корупцією. Найближчим часом відбудуться звільнення в регіонах».

Сама ж ДМС у Телеграм-каналі повідомила, що Павловський залишає посаду за власним бажанням. У повідомленні зазначається, що він став керувати митницею в серпні цього року й під його керівництвом «вдалося зламати негативний тренд початку року й забезпечити перевиконання фінансових планів».

Telegram Logo

Кабмін також відсторонив Юрія Васильченка від посади глави Державної інспекції містобудування (ДІМ) й Олексія Башкірова — від посади глави Державної сервісної служби містобудування. Крім того, втратило чинність розпорядження про тимчасове виконання обов'язків голови Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) Богданом Федоренком.

За даними «Інтерфаксу-Україна», чиновники відсторонені, щоб уникнути звинувачень у тиску на правоохоронні органи під час слідчих дій.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Васильченко став главою ДІМ у травні, а раніше з березня 2020-го він очолював ДАБІ.

Контекст. Державна митна служба 21 жовтня звільнила в.о. начальника Одеської митниці Дениса Пудрика. Він був на посаді рівно два місяці. Причиною звільнення названо незадовільні результати роботи. Серед іншого зафіксовано безліч випадків заниження вартості імпортних товарів. За 17 днів у жовтні загальний рівень митної вартості товарів був знижений на 15%, а податкове навантаження на одиницю імпорту — на 11,6%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини