Нові правила перевезення дітей в автомобілі: що потрібно знати і які є винятки

Фото: Corvair

Фото: Corvair

Нові правила перевезення дітей в авто: відповідальність і виключення

Три роки тому Верховна Рада ухвалила законопроєкт №1150 про обов'язкове використання «спеціальних засобів» для перевезення самих маленьких пасажирів. Який тут же отримав назву «запасні діти», оскільки включав в себе безліч правових колізій. Фактично він лише вводив розцінки (510-850 грн) за невикористання дитячих крісел, не даючи навіть визначення терміну «спеціальні засоби». Тобто був мертвонародженим, оскільки будь-який водій, котрий хоть трохи знає ПДР, міг на місці переконати патрульних у «дірявості» цієї норми. Яка в ПДР так і не з'явилася — тільки в Кодексi України про адміністративні правопорушення.

І ось ухвалено постанову Кабміну «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», що закриває основні законодавчі діри в визначенні.

«Безпека на дорозі — це пріоритет №1. Особливо, якщо це питання стосується наших дітей, — прокоментував постанову міністр інфраструктури Владислав Криклій. — В Україні вже посилено відповідальність водіїв за порушення правил перевезення дітей не в автокріслах. І ми продовжуємо вдосконалювати законодавство, запозичуючи і імплементуючи ключові європейські підходи і правила в підвищенні безпеки цих перевезень».

Telegram Logo

1. Заборонено перевезення пасажирів зростом до 145 см або віком до 12 років без автомобільних дитячих крісел. Термін «спеціальні засоби» змінено терміном «дитяча утримуюча система» (ДУС), а норма щодо їхнього використання тепер регламентується і КУпАП, і ПДР. В останньому для маркувань крісел вводиться новий (№5) додаток.

2. Перераховується перелік транспортних засобів, щодо яких допустимі винятки з норм використання ДУС. До таких т/з належать автобуси, маршрутні таксі, карети швидкої допомоги та інший спеціалізований транспорт, чия швидкість не повинна перевищувати 60 км/год.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

3. Якщо в автомобілі вже встановлені дві «дитячі утримуючі системи», то третю дитину можна перевозити тільки за дотримання трьох умов. Вона повинна бути старше 3 років, пристебнута ременями безпеки, а максимальна швидкість т/з не повинна перевищувати 60 км/год.

4. Порушення будь-якого з перерахованих вище правил перевезення дітей карається адміністративним стягненням в розмірі 510 грн i 850 грн при повторному порушенні протягом наступних 12 місяців.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини