Кабмін виділив 800 мільйонів євро на підтримку агробізнесу і затвердив стратегію експорту продукції АПК

Кабінет міністрів затвердив Стратегію розвитку експорту сільгосппродукції, харчової і переробної промисловості та план її реалізації до 2026 року. Про це повідомили у прес-службі Міністерства аграрної політики і продовольства.

Мета стратегії — визначити довгострокову політику держави для збільшення експорту продукції АПК. Зокрема, передбачається збільшити частку продукції з високою доданою вартістю, розширити можливості експорту для малого і середнього бізнесу.

Також Кабмін затвердив умови запуску спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проекту підтримки підприємств АПК, а саме фінансування малого та середнього бізнесу на суму 800 млн євро. Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів.

Telegram Logo

Всього ЄІБ планує виділити на проекти агробізнесу 400 млн євро, ще стільки ж має надійти від банків-учасників проекту.

Фінансування будуть виділяти на виробництво зернових та олійних культур, розвиток рибного господарства, а також будівництво лабораторій і дослідницьких станцій.

Контекст

  • Експорт української агропродукції в 2018 році збільшився на 5% — до $18,8 млрд. Імпорт склав $5,5 млрд. Головні експортні напрямки — країни ЄС, Африки та СНД. Основні продукти, які йдуть на експорт, — зерно, рослинні олії та насіння олійних культур.
  • Експорт сільгосппродукції за перший квартал 2019 року зріс на 18,6% — до $7 млрд.
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини