Дефіцит на рівні 7,5% ВВП і гроші на культуру. Кабмін погодив нові правки до бюджету

Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Кабінет міністрів запропонував затвердити нові правки до державного бюджету на 2020 рік. Дефіцит заплановано на рівні 7,5% ВВП, або 298 млрд грн. Витрати залишилися майже незмінними.

За словами нардепа Олексія Гончаренка, фінансування Фонду боротьби з COVID-19 зменшиться майже на 31 млрд грн — до 66,6 млрд грн.

Міністерство охорони здоров'я безпосередньо отримає майже 16 млрд грн, водночас Міністерству соцполітики виділять 10,6 млрд грн для виплати пенсій.

Крім того, до Держфонду регіонального розвитку повернуть майже 5 млрд грн. Офіс президента отримає ще 7 млн грн, а судова система -1 млрд додаткового фінансування.

Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) виділять додатково 21 млн грн, Держбюро розслідувань (ДБР) збільшить свій бюджет на 33 млн грн, а Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) — ще на 16 млн грн.

Аграрний сектор втратить 1,5 млрд на підтримку сільгоспвиробників. Однак міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко під час засідання Кабміну запевнив, що підтримку аграріїв буде збережено.

Водночас нові зміни до бюджету передбачають збільшення бюджету Українського культурного фонду на 150 млн грн — до 400 млн грн. Інститут Книги отримає додаткові 50 млн грн, що збільшить його загальний бюджет до 100 млн грн.

Ще 100 млн грн пропонується надати Міністерству молоді та спорту, а Національній академії наук — 300 млн грн. Крім того, 50 млн грн виділять на патріотичне кіно і 500 млн грн — додатково на шкільну освіту.

Контекст. Під час позачергового засідання Верховної Ради 30 березня зміни до державного бюджету прийняти не вдалося. Відповідний законопроєкт підтримали лише 223 депутати, що не дозволило прийняти його.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ДБР повідомило ексголові наглядової ради «Вектор банку» про підозру у виведенні з банку 28 млн грн

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру у заволодінні чужим майном на суму 28 млн грн ексголові наглядової ради «Вектор банку».

Сенатори США пообіцяли запропонувати 1 червня нові санкції проти «Північного потоку – 2»

Очікується, що 1 червня сенатор-республіканець Тед Круз і демократ Джин Шахін внесуть на розгляд Конгресу нові санкції щодо газопроводу «Північний потік – 2», який Росія намагається добудувати самостійно. Про це повідомило Reuters.

Нацбанк за травень купив на міжбанку валюти на $661 млн і поповнив резерви

Національний банк у травні придбав на міжбанківському валютному ринку $660,6 млн. У квітні він купив в резерви $723,3, а продав – $445 млн.