Суд присяжних в штаті Нью-Джерсі визнав компанію Johnson & Johnson (J&J) винною у використанні азбесту в своїй продукції, що викликало розвиток ракових захворювань у чотирьох споживачів, повідомило Reuters. Суд вирішив, що компанія повинна виплатити штраф $750 млн, однак ця сума буде знижена до $187,5 млн.
Причина зниження полягає в тому, що раніше інший суд постановив, що компанія зобов'язана виплатити цим же позивачам компенсацію в розмірі $37,2 млн. Згідно із законом Нью-Джерсі, штраф не може перевищувати суму компенсацій більш ніж у п'ять разів.
В J&J вже заявили, що будуть оскаржувати обидва судових рішення, підкресливши, що в ході розгляду справи були допущені численні юридичні помилки, які надали присяжним інформацію, що не відповідає дійсності, а також не дали їм почути значущі докази.

Компанія заперечує, що її присипка викликає рак, заявляючи, що численні дослідження і випробування, проведені різними регулюючими органами, показали, що вона безпечна.
Загалом проти J&J подано близько 16 тис. позовів із звинуваченнями про ненадання інформації про вміст у дитячій присипці азбесту. У березні 2019 року суд Каліфорнії зобов'язав її виплатити $29 млн компенсації клієнтці, у якої був виявлений рак. У липні 2018 року суд Міссурі засудив компанію до рекордної компенсації у схожій справі: $4,7 млрд 22 жінкам, хворим на рак.
Додатково
Президент Володимир Зеленський підписав закон, що підсилює відповідальність за злочини, які пов'язані з фальсифікацією лікарських засобів. Тим, хто виготовляє, купує, перевозить, пересилає, з метою збуту зберігає чи збуває такі ліки, загрожує позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.
Міністерство охорони здоров'я подало законопроект, який пропонує позбавляти ліцензій аптеки, які продають ліки без рецептів. проти
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також