Facebook Pixel

Іпотечне кредитування зросло у 2,4 раза за підсумками 2021 року — НБУ

За підсумками 2021 року нове іпотечне кредитування подвоїлося за кількістю договорів і зросло у 2,4 раза в грошовому вимірі. Загалом за перші 11 місяців 2021 року банки видали 9,7 тис. іпотечних кредитів на загальну суму 7,9 млрд грн.

Про це повідомляє НБУ, посилаючись на дані 22 комерційних банків країни.

«Нові кредити на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості залишаються головним двигуном ринку: у листопаді їхня частка становила приблизно 90% усіх наданих іпотечних кредитів», — зазначили в НБУ.

Водночас ринок іпотечного кредитування залишається концентрованим: п'ять найактивніших банків уклали 90% нових угод.

Середня сума договору в листопаді 2021 року зросла до 824,8 тис. грн проти 803,9 тис. грн у жовтні 2020 року.

Середньозважена ефективна ставка за іпотечними кредитами в листопаді 2021 року склала 15,5% на первинному ринку та 13,5% – на вторинному.

«Попри те що в листопаді ставки дещо зросли, як порівняти із жовтнем, від початку року вони знизилися на 1,4 в. п. і на 0,4 в. п. відповідно», — уточнив регулятор.

Довідка НБУ. Щомісячні результати опитування банків – це самооцінка банками своїх іпотечних портфелів. Ці дані можуть не збігатися з офіційною статистикою НБУ в розділі «Статистика» на сайті регулятора.

Відмінності даних зумовлені передусім використанням банками управлінської звітності для складання таблиці даних за іпотечними портфелями. Такий підхід точніше відбиває тип застави за кредитом, а отже, і сутність класифікації кредитів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉