Facebook Pixel

За «Доступною іпотекою 7%» підписано 1000-й договір. Як взяти житло в кредит за держпрограмою

3 листопада 2021 року у присутності заступника Міністра фінансів України та директора Фонду розвитку підприємництва відбулося підписання 1000-го договору в рамках Державної програми «Доступна іпотека 7%».

За програмою підписано договорів на загальну суму 864,36 млн грн. Загалом до уповноважених банків надійшло 1423 заявки на загальну суму 1240,29 млн грн. Щотижневий розвиток програми – від 4%.

«Кількість звичайних іпотечних кредитів цього року збільшилася майже втричі, як порівняти з минулими роками. Це говорить про відновлення іпотечного ринку, який фактично перебував у «замороженому» стані після кризи 2008 року. Нещодавно Уряд ухвалив зміни до нормативно-правових актів, розроблених Мінфіном для більшого залучення учасників до програм «Доступна іпотека 7%» та «Доступні кредити 5-7-9», – розповів заступник міністра фінансів України з питань євроатлантичної інтеграції, голова ради Фонду розвитку підприємництва Юрій Драганчук.

Telegram Logo

Програма реалізується Фондом розвитку підприємництва (ФРП) на виконання державних політик, що формує Міністерство фінансів України.

«…На сьогодні у рамках цієї програми ФРП співпрацює з 19 провідними банками – як державними, так і комерційними, зокрема з іноземним капіталом… Ми й надалі залучаємо фінансові установи до співпраці та консультуємо їх щодо удосконалення надання послуг населенню», — розповів виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон.

Що потрібно для участі в програмі «Доступна іпотека 7%»

Для участі в програмі позичальник має подати заявку будь-якому з уповноважених банків, інформацію про який розміщено на вебсайті Фонду.

У разі рішення банку щодо видачі іпотечного кредиту відбувається укладання кредитного договору та договору іпотеки. Позичальник сплачує відсотки за компенсаційною відсотковою ставкою, різницю між комерційною та компенсаційною ставкою сплачує держава в особі Фонду.

Максимальна сума іпотечного кредиту, передбачена програмою, становить 2 млн грн. Перший внесок власних коштів позичальника – 15% вартості предмета іпотеки. Максимальний термін погашення кредитних зобов'язань становить 240 місяців.

Що таке програма «Доступна іпотека 7%»

Державну програму «Доступна іпотека 7%» ініційовано для створення умов забезпечення громадян України житлом.

Кабінет Міністрів скасував вікові обмеження до нерухомого майна та збільшив ліміт можливого перевищення площі предмета іпотеки з 20% до 40% нормативної площі, яку сплачує позичальник самостійно.

Однак це не стосується об'єктів нерухомості в обласних центрах із чисельністю населення понад 1 млн, які мають бути прийняті в експлуатацію або реконструйовані не раніше ніж десять років.

Зміни закріплені постановою від 21 жовтня 2021 р. № 1106 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 та 29».

Уряд також збільшив на 2% розмір компенсації відсотків за іпотечними кредитами для купівлі житлової нерухомості на первинному ринку.

Коментарі

Всі новини

FuckUp Night by EASE: в UNIT.City пройде IT-вечірка

новини компанії