Українська промислова компанія «Інтерпайп» заявила про те, що постачальники електроенергії спеціально створюють штучний дефіцит на ринку електроенергії. Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Водночас в «Інтерпайпі» зазначили, що Україна має генеруючі потужності і є експортером електроенергії.
З початку роботи нового ринку електроенергії (впродовж півтора місяця) компанія щодня стикалася з однією і тією ж проблемою — не могла купити на ринку на добу вперед і внутрішньодобовому електроенергію у повному обсязі через те, що не було пропозицій від постачальників навіть за максимальною ціною.
«Зазвичай така ситуація може бути в нічні години, коли є надлишок електроенергії. Це суперечить здоровому глузду, оскільки вночі споживання електроенергії істотно нижче, ніж вдень», — заявили в компанії.
Але з середини липня ця ситуація почала проявлятися і вдень. Ніхто з постачальників не виходить на ринок з пропозиціями. Це змушує споживачів йти на балансуючий ринок, використовувати і платити за спожиту електроенергію більш високу ціну балансуючого ринку.
«Якщо на початку липня денний дефіцит становив 5-8% від потреби компанії, то до 15 серпня він став рекордним і склав 16%», — повідомили в «Інтерпайпі».
Це означає, що за півтора місяця витрати компанії на електроенергію, з урахуванням тарифу на передачу електроенергії, збільшилися на 20-25%.
У компанії також відзначили, що новий ринок так і не став ринком у повному сенсі цього слова. Крім цін, закономірністю вже став дефіцит пропозиції в будь-який час доби.
Така модель вигідна не споживачам, а деяким виробникам і посередникам.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві