Ілон Маск презентував технологію Neuralink для управління тілом і почуттями людини

Фото: Neuralink

Фото: Neuralink


Рік після першої презентації пристрій Neuralink став більш компактним, у вигляді монети середнього розміру з усім необхідним електротехнічним обладнанням.

«Ми не намагаємося зібрати гроші або щось ще в цьому дусі. Наша основна мета полягає в тому, щоб залучити талановитих людей прийти на роботу в Neuralink і допомогти нам створити цей продукт, зробити його надійним і доступним для всіх, хто захоче ним користуватися», — заявив Маск.

Telegram Logo

Попередній варіант системи, що складається з чіпа, який кріпився до голови за допомогою ниток, виявився дуже громіздким. Тепер Neuralink виконаний у формі монети розміром 23×8 мм, в якій міститься вся необхідна електроніка.

neuralink-4.jpg

Це 1024 канали для передачі інформації від нейронів, передавач сигналу з мегабітною швидкістю і радіусом дії до 10 метрів і джерело живлення. Енергії батареї повинно вистачати на день з можливістю підзарядки вночі за допомогою магнітного зарядного пристрою.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Однією з найважливіших завдань для розробників було створення довговічного пристрою і елементів Neuralink. Ресурс роботи повинен бути десятки років без деградації. В майбутньому виробництво і установку імплантату здешевлять — до $1 тис.

Навіщо це потрібно

За словами візіонера, у людей з віком наступають неврологічні проблеми. Однак, всі органи чуття людини — це електричні сигнали нейронної активності. Neuralink покликаний коригувати передачу сигналів по нервах, тим самим усуваючи відхилення. Це широкий список девіацій, що включає втрату пам'яті, спалахи гніву, депресію, постійну мігрень, інсульти або епілепсію.

neuralink-16-1.jpg

Установка Neuralink в голову людини

Імплантація пристрою буде проводитися хірургічним роботом. Для цього в черепі пацієнта буде просвердлений невеликий отвір для установки імплантату і підключення його до потрібних відділів мозку.

Операція буде займати не більше години. При цьому проводитися вона буде навіть без загальної анестезії. Маск запевнив, що після операції все відмінно заросте, а навколишні навіть не будуть підозрювати про те, що у людини встановлено імплантат.

При цьому управління пристроєм вкрай полегшене. Воно буде здійснюватися за допомогою мобільного телефону за допомогою технології Bluetooth Low Energy.

Демонстрація роботи пристрою

У демонстраційному розділі брало участь три випробуваних свині. У одній Neuralink був відсутній. У другій, з ім'ям Гертруда, імплантат був встановлений. А у третій імплантат був раніше встановлений, але витягнутий на момент демонстрації. Це довело можливість вилучення пристрою або його заміни на більш сучасну версію без будь-якої шкоди для реципієнта. Яких-небудь відхилень в поведінці третьої свині немає відмічено.

screen-shot-2020-08-28-at-65330-pm.jpg

Сигнали мозкової активності Гертруди, зчитані пристроєм Neuralink, візуалізувалися на дисплей. Коли Гертруда знаходила їжу, в моніторі відображалася пікова активність нейронів.

neuralink-12-1.jpg

Етапи впровадження проекту та перспективні можливості

Ілон Маск зазначив, що в липні цього року пристрій Neuralink отримав статус інноваційного продукту від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США.

Зараз компанія очікує проведення необхідних перевірок і видачі всіх необхідних дозволів та ліцензій регулюючими органами. Після чого можна буде приступити до перших випробувань імплантату за участю людей.

Перші клінічні випробування Neuralink на людях будуть проводитися у добровольців з параплегією (параліч верхніх або нижніх кінцівок) або тетраплегією (частковий або повний параліч) в результаті травми шийного відділу спинного мозку.

Надалі перед розробниками стоїть завдання наділити пристрій функціями не тільки зчитування, а й запису інформації з метою лікування відхилень в роботі центральної нервової системи людини.

Маск також хоче пристосувати Neuralink для управління зовнішніми пристроями. Наприклад, інтегрувати в управління автомобілями Telsa, подумки закликавши авто з парковки.

Імплантат також можна буде здійснювати управління в відеоіграх. Маск пообіцяв повну підтримку StarCraft.

В майбутньому Neuralink зможе зберігати і відтворювати спогади. Маск заявив, що одного разу за допомогою Neuralink можна буде навіть завантажувати свої спогади в кіборгізоване тіло. Але це справа більш віддаленої перспективи.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини