Національний банк 22 вересня погодив кандидатуру Сергія Наумова, який у червні переміг у відповідному конкурсі, на посаду глави Ощадбанку. Регулятор зробив це після того, як його правління розглянуло пакет документів і провело співбесіду.
Коли Сергій Наумов вступить на посаду глави Ощадбанку?
Як повідомили в пресслужбі Нацбанку, глава правління держбанку призначається і звільняється з посади наглядовою радою фінансової установи після проходження конкурсного відбору. Водночас на посаду він вступає після того, як Національний банк надасть свою письмову згоду. Варто зазначити, що строк повноважень глави правління — п'ять років.
Хто такий Сергій Наумов?
Свій трудовий шлях Наумов розпочав не в банківській сфері. Раніше він працював на Київському машинобудівному заводі, у спортивному клубі «Сокіл» (тренером із карате), маркетологом в компанії «Агронавт», фінансовим директором підприємства «Фірма «Восток-4».
Потім почав працювати в Першому українському міжнародному банку, де «доріс» до старшого фахівця відділу кредитного аналізу кредитного управління. Далі він влаштувався професійним консультантом представництва фірми «Прайс Уотерхаус» в Україні, аудитором третьої категорії «ПрайсУотерхаусКуперса».
З 2000 року й у наступні шість років працював у «Райффайзенбанку Україна», де «допрацювався» до глави управління корпоративних клієнтів. Далі став заступником голови правління й начальником департаменту корпоративного бізнесу Укрсиббанку, а з 2008 року став головою правління цієї фінансової установи. Після того він входив до складу наглядової ради «Правекс-банку».
Потім Наумов став радником голови правління дочірньої фінустанови «Сбербанку Росії» в Україні, а 2013 року його призначили заступником голови правління банку. 2014 року Наумова призначили головою правління «Піреус Банку».
Варто зазначити, що про зв'язки Наумова з олігархами нічого невідомо. Щодо скандалів, то можна згадати лише той, який пов'язаний із конкурсом із відбору глави Ощадбанку. За інформацією нардепа з фракції «Слуга народу» Олександра Дубинського, усі незалежні члени наглядової ради отримали анонімні електронні листи англійською з пропозицією підтримати кандидатуру Геннадія Хелемського за гроші. Після чого «незалежні» члени наглядової ради проголосували проти Хелемського на користь Сергія Наумова.
«Очевидно, що така провокація могла бути вигідною як пану Наумову, так і чинному главі правління Ощадбанку Андрію Пишному, який неодноразово виступав проти проведення конкурсу», — зазначив Дубинський.
Контекст. У серпні 2019 року наглядова рада Ощадбанку провела незалежне оцінювання менеджменту банку, за підсумками якого продовжила повноваження голови правління Андрія Пишного ще на п'ять років.
Через два тижні після цього Національний банк заявив про те, що стурбований процедурою продовження контракту з Пишним, адже рішення про його перепризначення було затверджено без проведення конкурсу, як того вимагає закон. Наступного дня Світовий банк підтримав регулятора.