Протягом минулого року Україну відвідали 13,6 млн туристів. Згідно з даними Всесвітньої туристичної організації, їхні загальні витрати склали $1,4 млрд. Найбільші середньодобові витрати серед туристів минулого року були зафіксовані серед громадян Туреччини — в Україні вони витрачали 115 євро щодня.
Згідно з даними Держагентства розвитку туризму України, друге місце за середньодобовими витратами 2019 року посіли громадяни США — 95 євро на добу.
Громадяни Німеччини стали третіми в цьому списку з 94 євро на добу. Громадяни Великої Британії готові були витрачати 93 євро щодня.
Поляки, що відвідали Україну торік, витрачали в середньому 86 євро на добу, а французи — 64 євро. Найменше витрачали громадяни Білорусі — 58 євро.


Водночас українці під час внутрішнього туризму витрачають у середньому 30 євро на добу. Доходи від туризму складають 1,4 — 8,8% ВВП України. Загалом до сфери туризму залучено 700-900 тис. осіб. Частка іноземних туристів минулого року склала лише 13%, що свідчить про те, що в Україні туристична галузь насамперед залежить від внутрішнього туризму.
Однак туризм в Україні загалом розвивається досить повільно через неефективне управління, неконкурентоспроможний міжнародний маркетинг та недостатнє статистичне охоплення.
Контекст. Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявляв , що Україна відкриє авіаційне сполучення разом з країнами ЄС, але за умови, що ситуація з коронавірусом не погіршуватиметься.