Facebook Pixel

Перше судно для Ефіопії по програмі «Зерно з України» вже в порту: що відомо?

Перше судно в рамках української гуманітарної програми «Зерно з України» для Ефіопії вчора, 3 грудня, прибуло до пункту призначення. В порт Дорале (Джибуті) направили 25 тис. тонн української пшениці.

Друге судно, завантаження якого завершується в українському порту Чорноморськ, наступного тижня попрямує до Ефіопії з 30 тис. тонн пшениці на борту, повідомляється на сайті Президента України.

Партію гуманітарної пшениці у розмірі 25 тис. тонн також отримає Сомалі. Судно незабаром відправиться з Одеського порту.

Які ще країни отримають гуманітарну допомогу в межах «Зерно з України»?

Президент Володимир Зеленський оголосив про гуманітарну програму Grain From Ukraine 15 листопада, під час саміту «Групи двадцяти». 26 листопада ініціатива була офіційно започаткована на установчому International Summit оn Food Security, у межах якого до програми долучилися понад 30 країн і міжнародних організацій.

Загалом у межах гуманітарної ініціативи «Зерно з України» Україна планує відправити понад 60 суден до Ефіопії, Судану, Південного Судану, Сомалі, Конго, Кенії, Ємену тощо.

Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Греція, Естонія, ЄС, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Катар, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, НАТО й ООН, інші партнери підтримали українську програму.

Контекст. 26 листопада, у 90-ті роковини початку Голодомору 1932–1933 років, президент України Володимир Зеленський офіційно запустив гуманітарну продовольчу програму Grain From Ukraine.

Президент наголосив, що Україною та її іноземними партнерами за перші дні дії програми зібрано вже понад $180 млн. Цих коштів вистачить на закупівлю за ринковими цінами майже 800 тис. тонн пшениці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉