Facebook Pixel

Уже понад $180 мільйонів: на що підуть кошти, зібрані за ініціативою Зеленського Grain from Ukraine

26 листопада, у 90-ті роковини початку Голодомору 1932–1933 років, президент України Володимир Зеленський офіційно запустив гуманітарну продовольчу програму Grain From Ukraine. Президент наголосив, що Україною та її іноземними партнерами за перші дні дії програми зібрано вже понад $180 млн. Цих коштів вистачить на закупівлю за ринковими цінами майже 800 тис. тонн пшениці.

Продовольство направлять до найбідніших країн Африки та Азії. Програма передбачає забезпечення зерном щонайменше 5 млн людей до кінця весни 2023 року. За зібрані зараз кошти вдасться загрузити 30 стандартних балкерів. Загалом в рамках програми буде відправлено 60 суден із зерном.

Grain from Ukraine: хто погодився допомогти

Україна виділила на ініціативу 900 млн грн, які за рішенням українського уряду підуть на закупівлю гуманітарної допомоги в розмірі 125 тис. тонн пшениці та кукурудзи.

Першою з іноземних партнерів Grain From Ukraine на саміті G19 підтримала Японія, яка заявила, що надасть на закупівлю українського зерна $14 млн. Найбільшим поки що є внесок у програму з боку США – $20 млн.

Про намір підтримати ініціативу фінансовим, технічним чи логістичним внеском заявили Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Греція, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Катар, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Європейський Союз як окремий суб’єкт, НАТО та ООН.

Як заявила на саміті «Зерно з України» президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, сьогодні росія знову використовує їжу як зброю.

«Ми маємо чинити опір цьому», — упевнена вона, тож ЄК взяла на себе функцію закупити та переправити споживачам 40 тис. тонн зерна.

За інформацією брокерсько-аналітичної зернової компанії Spike Brokers, український зерновий ринок поки що не відреагував на новини про фінансування закупівлі зерна. Ціни на нього залишаються незмінними.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉