Facebook Pixel

Росія завдала Україні збитків на сотні мільярдів євро: у ЄК знайшли спосіб, як змусити рф заплатити

У Євросоюзі запропонували заснувати спеціальну окрему структуру, яка управлятиме замороженими на території ЄС російськими активами. Завдяки цьому заблоковані кошти російського центробанку та олігархів можна буде направити на відбудову України, розповіла президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, збитки, яких агресор завдав нашій країні, оцінюються вже в 600 млрд євро.

Фон дер Ляєн розповіла, що загалом від початку російського повномасштабного вторгнення країни-члени ЄС заблокували приблизно 300 млрд євро резервів російського центрального банку та ще 19 млрд євро приватних коштів.

Quote«У короткостроковій перспективі ми могли б створити з нашими партнерами структуру для управління цими коштами та їхнього інвестування. Потім ми б використали виручені кошти для України. А після зняття санкцій ці кошти мають бути спрямовані на виплату рф повної компенсації збитків, завданих Україні. Ми працюватимемо над міжнародною угодою з нашими партнерами, щоб зробити це можливим», – наголосила президентка ЄК.

Контекст. Нагадаємо: раніше цього місяця Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка закликає притягнути російську федерацію до відповідальності за порушення міжнародного права за її війну в Україні, зокрема, через виплату репарацій за збитки. У документі міститься заклик до створення «міжнародного механізму відшкодування збитків, втрат або шкоди, що є наслідком міжнародних протиправних діянь російської федерації в Україні або проти України».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉