Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Очікується, що Росія погодиться продовжити дію «зернового коридору» – Bloomberg

Судно з українською пшеницею у протоці Босфор. Фото: Ніколь Танг / Bloomberg

Судно з українською пшеницею у протоці Босфор. Фото: Ніколь Танг / Bloomberg

З великою ймовірністю Росія погодиться продовжити домовленості, досягнуті за посередництва ООН і Туреччини, що дають змогу експортувати зерно та іншу сільськогосподарську продукцію з українських портів на Чорному морі.

Про це повідомило агентство Bloomberg із посиланням на чотирьох осіб, знайомих із ситуацією. Усі вони говорили на умовах анонімності. Джерела не уточнили, чи прагнутиме Росія додати нові умови в обмін на продовження договорів.

Представник спільного органу в Стамбулі, який керує угодою, сказав агентству, що на цьому етапі ще нічого підтверджувати або оголошувати. Представник Кремля на запит про коментар не відповів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Угоди, що зараз діють, закінчуються 19 листопада. Вони передбачають автоматичне продовження ще на 120 днів, якщо жодна зі сторін не вирішить їх скасувати чи змінити.

Раніше Путін неодноразово скаржився, що угода недостатньо полегшила експорт російського зерна та добрив попри те, що обсяги їхнього постачання зросли. Він також стверджував, що постачання з України йдуть не до найбідніших країн, хоча ООН заявила, що метою угоди було зниження світових цін завдяки збільшенню постачань.

З моменту набуття угодою чинності Україна відправила через Чорне море не менш як 10 млн тонн зернових, насамперед кукурудзи та пшениці.

У жовтні Росія тимчасово зупинила свою участь в угоді, але після того, як ООН і Туреччина пообіцяли в будь-якому разі продовжувати вивезення продовольства, повернулася до її дотримання. Офіційний представник Кремля 14 листопада заявив, що переговори з ООН минулого тижня в Женеві про продовження угоди були «досить конструктивними», але відмовився сказати, чи буде її продовжено.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини