Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Лише 11% шкіл мають власні захисні споруди. Яким буде новий навчальний рік в Україні

Готовність шкіл до офлайн навчання – дані ДСНС. Фото: Pixabay

Готовність шкіл до офлайн навчання – дані ДСНС. Фото: Pixabay

Чи сядуть українські школярі за парти з 1 вересня, залежить від низки чинників, найголовнішим з яких є наявність власних споруд цивільного захисту, до яких належать сховища та протирадіаційні укриття. За даними ДСНС, нині таких освітніх закладів в Україні нараховується лише 11%.

Скільки шкіл в Україні мають укриття. Фото: t.me/uawarinfographics

Скільки шкіл в Україні мають укриття. Фото: t.me/uawarinfographics

Утім, 89% загальної кількості українських шкіл доведеться ховати учнів у найпростіших укриттях або спорудах подвійного призначення (як-от підвали, цокольні поверхи, споруди котлованного типу, підземні гірничі виробки тощо).

За даними МОН, на Черкащині 78% шкіл готові до початку безпечного навчального року у форматі офлайн; у Києві – 75%. Водночас на Львівщині не готові до відновлення очного навчання понад 70% навчальних закладів.

Найпростіші укриття, згідно з рекомендаціями ДСНС, мають бути забезпеченими:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • місцями для сидіння/лежання (стільці, лавки, спортивні мати, туристичні килимки);
  • питною водою (у розрахунку 2 л на добу на одну особу) та технічною водою (якщо відсутнє централізоване водопостачання);
  • контейнерами для зберігання їжі;
  • виносними баками для нечистот (якщо відсутня каналізація);
  • резервним штучним освітленням;
  • засобами пожежогасіння;
  • засобами оповіщення та зв’язку (телефон, радіоприймач, інтернет);
  • аптечкою;
  • інструментами (лопати, ломи, сокири, пилки-ножівки).

19 липня речниця МВС України Альона Матвєєва під час брифінгу заявила, що навчальні заклади, які не дотримуватимуться «всіх безпекових вимог», очне навчання не розпочнуть. Вона додала, що перед 1 вересня ДСНС і Нацполіція перевірять «наявність і готовність бомбосховищ у закладах освіти».

Підписуйтесь на нас в Google News!

У МОН наголосили, що очне навчання може відбуватися винятково за умови, якщо в укритті вистачатиме місць для всіх учасників навчального процесу – вчителів і дітей.

Quote«Керівники закладів освіти мають бути поінформовані про персональну відповідальність за організацію безпечних умов для здобувачів освіти та всіх працівників закладу». – йдеться в повідомленні міністерства.

Кожен регіон і кожен навчальний заклад самостійно визначатимуть, у якому форматі розпочинати новий навчальний рік – офлайн чи онлайн. У батьків також залишається право самостійно обирати, у якому режимі навчатиметься їхня дитина – офлайн, дистанційно, індивідуально або екстерном.

Контекст. Нагадаємо: минулого місяця заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко заявив, що «1 вересня освітній процес в Україні буде відновлено в режимі офлайн, і всі діти, студенти та учні мають піти до шкіл, університетів, коледжів, закладів профтехосвіти».

За оцінками міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, в Україні лише 10% шкіл мають адекватні укриття.

Коментарі

Всі новини