Facebook Pixel

Фонд держмайна продасть готель «Україна» влітку 2024 р: представник Фонду

Фонд держмайна готує до приватизації готель Україна та газобетонні заводи компанії «Аерок» влітку 2024 року.

Про це заявила Іванна Смачило, заступниця голови Фонду державного майна України на Першому інвестиційному форумі 2024 року.

Також Іванна Смачило розповіла, що готелем зацікавились іноземні покупці.

Що відомо про готель «Україна»

16-поверховий чотиризірковий готель у серці Києва на Майдані Незалежності (вул. Інститутська, 4). У 2005 році переміг у Національному бізнес-рейтингу й отримав титул «Лідер галузі». Загалом у готелі 371 номер, юридично об’єкт підпорядковується Державному управлінню справами.

13 грудня 2021 року Україна підписала меморандум з катарським інвестором Al Rayyan Tourism Investment Co. W.L.L щодо модернізації готелю «Україна».

29 грудня того ж року готель «Україна» офіційно перейшов до управління Міністерства інфраструктури. У квітні 2024 року Кабмін включив столичний готель «Україна» у перелік об’єктів великої приватизації. Стартова вартість буде мільярд гривень.

Що відомо про компанію«Аерок»

Компанія «Аерок» раніше належала через «Групу ЛСР» підсанкційному російському олігарху Андрію Молчанову. «Аерок» спеціалізується на виробництві газобетонних блоків і володіє двома заводами в Київській області (в містах Обухів і Березань). На завершальній стадії знаходиться будівництво третього підприємства у м. Стрий (Львівська область). Щорічний дохід компанії у 2022 році склав 1,83 млрд грн.

Наразі усі три підприємства не працюють.

10 жовтня 2023 року ВАКС націоналізував «Аерок». У листопаді 2023 року компанія була передана Фонду держмайна.

Нагадаємо, що у січні 2024 року Фонд державного майна України провів аукціон з продажу СП «Земельний фонд» у Києві. Його вартість склала 43 млн грн. Серед власності підприємства – готель «Колос» на Оболоні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉