Facebook Pixel

Нардеп Гончаренко оскаржив у суді посилення карантину

Народний депутат Олексій Гончаренко подав позов до Окружного адмінсуду Києва, щоб оскаржити введення посилених карантинних заходів, які передбачені постановою Кабміну № 211.

За словами Горчаренка, рішення Кабінету міністрів протирічить Конституції. Ба більше, Кабмін взагалі не може приймати таких рішень.

Крім того, тільки у разі введення військового або надзвичайного стану можна обмежити пересування, права та свободи громадян.

photo-2020-04-06-17-10-08.jpg
photo-2020-04-06-17-10-12.jpg
photo-2020-04-06-17-10-08.jpg Thumb photo-2020-04-06-17-10-12.jpg Thumb

Також нардеп вважає, що уряд подібним рішенням обмежує закріплені в Конституції права громадян, а саме: право на підприємницьку діяльність, право на мирні збори, на працю та на свободу пересування.

Крім того, Гончаренко зауважив, що якщо президент Володимир Зеленський або прем'єр міністр Денис Шмигаль вбачають необхідність введення надзвичайного стану, то варто зібрати Верховну Раду та проголосувати.

Контекст. Уряд посилив карантинні заходи, пов'язані з поширенням COVID-19. Під заборону потрапили прогулянки групами понад дві особи. У громадських місцях тепер можна перебувати тільки в масці або респіраторі, а за порушення самоізоляції загрожує примусова відправка в обсерватор.

Основний масив заборон і обмежень міститься в оприлюдненій постанові №255 від 2 квітня, до якої тепер додалася ще одна — №211.

В Україні з 17 березня діє заборона на роботу торгових залів і закладів громадського харчування. Не працюють торгові центри та магазини, крім продовольчих. Обмежено пересування людей між Києвом та іншими містами, заборонено проведення заходів за масовою участю громадян, закрито метрополітен. Такі заходи мали діяти до 3 квітня.

Але 25 березня Кабмін прийняв рішення про введення режиму надзвичайної ситуації та продовження карантину до 24 квітня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉