Facebook Pixel

Картки громадян блокує або служба безпеки банку, або фінмоніторинг — деталі

Опитавши експертів про найбільш розповсюджені під час війни приводи блокування карток банками, The Page з’ясовує, що найчастіше це пов’язано з фінмоніторингом або попередженням крадіжки коштів шахраями.

Quote«Просто так банки не блокують картки клієнтів, це роблять або служба безпеки, або фінансовий моніторинг. В обох ситуаціях це останній крок. У разі крадіжки грошей – зрозуміло, що блокування – захід безпеки. У разі фінансового моніторингу – це ігнорування численних запитів банку з проханням пояснити типологію операцій за рахунками», — розповіла в коментарі The Page Олександра Томашевська, податкова консультантка Київського центру підтримки і розвитку бізнесу.

Тобто у багатьох випадках банки блокують картки саме в інтересах клієнта, щоб убезпечити його кошти від розкрадання шахраями. Відслідковують підозрілі операції і блокують картки не співробітники банку, а автоматичні антифрод системи. Звісно, їх спрацювання можуть бути хибними. Це створює певні незручності, але в такому випадку картку можна швидко розблокувати, якщо зателефонувати на гарячу лінію банку і довести оператору, що операцію ініціює саме клієнт, який не втратив контроль над рахунком.

Ігор Ясько наголошує, що насамперед причиною блокування банківської картки стає саме фінмоніторинг. Співрозмовник The Page уточнює, що у разі, якщо у банку виникає підозра щодо операцій, спочатку у мобільному застосунку можна побачити повідомлення про уточнення даних, персоніфікацію тощо, і якщо клієнт не надасть запитувані документи, рахунки можуть заблокувати.

Зокрема, викликати інтерес фінмоніторингу, за словами Яська, може отримання більшої, ніж встановлена межа офіційних доходів, суми, надходження великої кількості платежів протягом короткого проміжку часу, підозри у нелегальній виплаті зарплати. У цьому разі розблокування картки може зайняти більше часу. В гіршому випадку рахунок буде закритий, а залишок коштів доведеться переказувати в інший банк.

Ще одним з розповсюджених приводів для блокування картки є арешт рахунків виконавчою службою у зв’язку з несплаченими боргами. Але це вже не залежить від банку і його алгоритмів визначення підозрілих операцій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉