Кабінет міністрів оголосив про підвищення мінімальної зарплати в три етапи. Причиною цього є бажання підвищити споживчий попит. Однак такі ініціативи викликали побоювання щодо того, чи не порушують вони домовленості України з МВФ.
The Page запитало голову комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, чи дійсно таке рішення уряду може завадити співпраці з Фондом.
Глава комітету розповів, що перейматися нема чого і що зміни до бюджету задля збільшення мінімальної зарплати не вплинуть на співпрацю з МВФ.
«Такого пункту в меморандумі немає», — зауважив Гетманцев.
Крім того, The Page поспілкувалося з радником президента з економічних питань Олегом Устенком.
За його словами, підвищення мінімальної зарплати регулюється українським законодавством. А в ньому йдеться про те, що зарплату може бути підвищено на рівень інфляції.
«Рівень інфляції, який передбачає держбюджет, на рівні 5%, отже, до кожної 1000 грн зарплати робітник може отримати плюс 50 грн», — пояснив Устенко.
Також радник президента зауважив, що пропозиція прем'єра відповідає чинному законодавству і жодним чином не вступає в конфронтацію з домовленостями з МВФ.
Контекст. Уряд Дениса Шмигаля запланував зростання мінімальної заробітної плати в три етапи, щоб стимулювати споживчий попит. Це також дозволить привести її до реального прожиткового мінімуму, фактична величина якого зараз становить 4,9 тис. грн.