Новий корвет ВМС України «Гетьман Іван Мазепа» планується добудувати у 2024 року.
Про це повідомив Мілітарний з посиланням на командувача ВМСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа.
Український військовий корабель класу Ada будують у Туреччині відповідно до графіка.

«Усе триває відповідно до плану, навіть швидше. З боку керівництва держави є підтримка й розуміння, що ми маємо будувати потужний флот та дивитися в майбутнє», — наголосив Неїжпапа.
Командувач ВМС додав, що Україна повинна мати потужний військовий флот.
"Тому будівництво таких кораблів, як корвет «Гетьман Іван Мазепа», триває відповідно до графіка і навіть трішки з його випередженням. Усе озброєння, призначене для корабля, буде поставлено своєчасно, і вже наступного року цей корабель має увійти до складу ВМС, — повідомив Олексій Неїжпапа.
Чим «Гетьман Іван Мазепа» буде озброєний
«Гетьман Іван Мазепа» спустили на воду 2 жовтня 2022 року в Туреччині. Будівництво його розпочалось у 2021 році. Цей корвет стане першим кораблем такого класу для Військово-морських Сил ЗС України.
Корпус бойового корабля зроблений зі сталі, яку ще до повномасштабної війни з Росією виготовили на Маріупольському металургійному комбінаті (ММКІ) та Азовсталі групи Метінвест.
Контракт на будівництво двох корветів типу Ada Міністерство оборони України уклало з турецькими компаніями в грудні 2020 року. Перший корвет для ВМС України заклали у Туреччині у вересні 2021 року. А вже наприкінці грудня на суднобудівному підприємстві в Стамбулі почали збирати корпус корабля.
На корветі будуть встановлені артилерійська система калібру 76, крилаті протикорабельні ракети, зенітно-ракетний комплекс MICA VL та інше озброєння і засоби радіоелектронної боротьби.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві