Верфі Вадатурського побудують ракетні катери для ВМС України за британським проектом

Суднобудівний завод «Нібулон» Олексія Вадатурського по всій видимості отримає контракт на зведення ракетних катерів для ВМС ЗСУ в рамках меморандуму з Британією.

Про це пише «Європейська правда».

«Ним, швидше за все, стане Суднобудівний завод «Нібулон». У британців за цим варіантом заперечень немає», — йдеться в статті «Флот, торгівля і крок до безвізу: про що домовилися під час візиту Зеленського в Британію».

Telegram Logo

Корпуси для двох катерів будуть виготовлені на британській верфі за участю фахівців українського підприємства-виробника, яке визначить уряд. Збірка і оснащення наступних катерів буде відбуватися в Україні, на верфі, яку уряд вибере і погодить з британською стороною.

Раніше в посольстві Сполученого Королівства в Україні підтвердили, що меморандум передбачає підтримку українського суднобудування. «Україна буде мати можливість спостерігати і вчитися при побудові перших кораблів в Британії, паралельно з модернізацією власного суднобудування», — повідомили прес-службі посольства.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Відзначимо, що «британський контракт» надовго ставить хрест на підтримці вітчизняних розробок однотипних катерів «Веспа». Єдиний плюс контракту з Британією — це швидкі поставки перших двох катерів, в межах двох років. Загальна сума контракту $1,6 млрд на 10 років. Тобто, щорічно Україна буде виплачувати $160 млн замість того, щоб вкладати ці кошти в своє військове суднобудування.

Днями відбувся візит президента України Володимира Зеленського в Сполучене Королівство, в ході якого, в тому числі, був підписаний меморандум, який передбачає переоснащення Військово-морських сил ЗСУ.

Також повідомлялося, що «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів з французької контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини