Над перезапуском видання в Україні працює словацька Barecz & Conrad Media, підтвердив видавець Forbes Kazakhstan та Forbes Georgia — казахський медіабізнесмен Арманжан Байтасов.
«Словаки самостійно працюють над цим проектом», — повідомив він.
Зараз словацька компанія володіє франшизами Forbes у Словаччині, Чехії, Австрії та Угорщині. Україна стане п’ятою країною присутності франшизи Forbes.
Раніше три незалежних джерела повідомили, що на посаду головного редактора розглядають Катерину Горчинську. У коментарі виданню вона не підтвердила, але і не спростувала дану інформацію. Горчинська була заступником головного редактора Kyiv Post (2008−2015), головним редактором розслідувань українського відділення Радіо Свобода (2015−2016), а також виконавчим директором Hromadske.tv.
Також зараз триває підбір команди. На підготовку до запуску може піти до півроку.
- Історія Forbes в Україні
Ліцензію на випуск видання в 2009 році одержав засновник компанії UMH Борис Ложкін. Він планував покупку глянцю ще у 2002 році, але реальні переговори почалися тільки в 2008 році. Перший номер вийшов у березні 2011-го. В Україні Forbes був представлений щомісячним однойменним журналом, онлайн-виданням, а також спецвипусками Forbes Woman і Forbes Lifestyle. Який формат буде зараз — поки невідомо.
У 2013 році UMH продали тепер вже олігарху-втікачу Сергію Курченку. У 2015 році останній потрапив під санкції США і позбувся доступу до торгової марки Forbes, його контенту та домену. Це стало причиною тривалого протиборства в судах.
Ліцензія у Forbes (Україна) закінчилася влітку 2018 року. Останній номер вийшов у 2017-му.
Американські представники Forbes шукали видавця в Україні і навіть вели переговори. Проте, сторони не домовились про ціну. За мінімальними підрахунками, тільки на оплату роботи команди виданню щомісяця потрібно від $30 – 50 тис. (близько $400 – 500 тис. на рік). Ліцензія українцям обійшлася б у $100 тис.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні