Facebook Pixel

Forbes повернеться в Україну до кінця 2019 року. Головним редактором може стати Катерина Горчинська

Видавцем виступить словацька компанія Barecz&Conrad Media, яка володіє іншими франшизами Forbes в Словаччині, Чехії, Австрії та Угорщині, повідомили два непов'язаних джерела видання ain.ua. Україна стане п'ятим ринком для видавництва.

Джерела liga.net на медіаринку також підтверджують інтерес словацької компанії в отриманні ліцензії в Україні. На запит видання словацький офіс Forbes відповів, що поки не надає коментарі: "Ми не можемо коментувати це питання зараз. Дякуємо за проявлений інтерес, розуміння і терпіння".

Компанія вже знайшла головного редактора. Його ім'я наразі не називають, проте є інформація, що це відомий медіаменеджер. Зараз триває підбір команди. На підготовку до запуску може піти до півроку.

Telegram Logo

За інформацією трьох незалежних джерел The Page, на посаду головного редактора розглядають Катерину Горчинську. У коментарі виданню вона не підтвердила, але і не спростувала дану інформацію. Горчинська була заступником головного редактора Kyiv Post (2008-2015), головним редактором розслідувань українського відділення Радіо Свобода (2015-2016), а також виконавчим директором Hromadske.tv.

Скільки коштує запуск

Американські представники Forbes Inc. спочатку шукали видавців в Україні. За даними ain.ua, переговори велися з одним із великих видавничих будинків в Україні та українськими підприємцями, не пов'язаними з владою. Причиною відмови останніх послужила фінансова сторона питання.

За мінімальними підрахунками, тільки на команду виданню щомісяця потрібно від $30 тис. до $50 тис. (близько $400 тис. – $500 тис. на рік). Ліцензія українцям обійшлася б у $100 тис.

Контекст

  • Ліцензію на випуск Forbes (Україна) у 2009 році отримав засновник компанії UMH Борис Ложкін. Він планував покупку глянцю ще у 2002 році, але реальні переговори почалися тільки у 2008 році. Перший номер вийшов у березні 2011-го.
  • У 2013 році UMH, в яку також входило видання Forbes (Україна), продали тепер вже олігарху-втікачу Сергію Курченко.
  • На початку серпня 2015 року американський уряд застосував санкції проти власника UMH Сергія Курченко, відмовивши у доступі до ТМ Forbes, його вмісту та домену. Це стало причиною тривалого протиборства та судів.
  • Ліцензія ж у Forbes (Україна) закінчилася влітку 2018 року. Останній номер Forbes (Україна) вийшов у 2017-му році. Раніше Forbes в Україні був представлений онлайн-виданням, щомісячним журналом Forbes (Україна), а також спецвипусками Forbes Woman і Forbes Lifestyle. Який формат буде зараз — допоки невідомо.

Коментарі

Всі новини