Facebook Pixel

Forbes знову буде в Україні. Головний редактор — Володимир Федорін. Інвестор — Артур Гранц

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Володимир Федорін

Сьогодні стало відомо про те, що Forbes знову видаватимуть в Україні. Про це повідомив сайт forbes.com. Журнал перезапустять навесні, онлайн-версія з'явиться у другій половині 2020 року.

Журнал Forbes виходитиме десять разів на рік українською та російською мовами. Головним редактором стане перший головний редактор українського Forbes Володимир Федорін. Видавець — компанія «УЯВИ!», мажоритарна частка якої належить Mimier Trade бізнесмена Артура Гранца (він — співвласник найбільшої в Україні мережі магазинів Duty Free).

В офіційному пресрелізі зазначається, що нове видання буде політично незалежним, а також відповідатиме професійним, редакційним та етичним стандартам, встановленим Forbes. Понад 80% контенту буде локальним.

Історія Forbes в Україні

Ділове американське видання з'явилося в 2010 році. Тоді його видавцем був «Український Медіа Холдинг» (УМХ) Бориса Ложкіна. 2013-го УМХ було продано групі компаній ВЕТЕК Сергія Курченка. У серпні 2015-го американський Forbes відібрав у «Forbes Україна» право на використання бренду. Ліцензія на цей бренд закінчилася влітку 2018 року. Останній номер вийшов 2017-го.

Про перезапуск американського журналу заговорили ще в 2019 році. Тоді його хотіло перезапустити словацьке видавництво Barecz & Conrad, написала на своїй Facebook-сторінці журналістка Катерина Горчинська. Але цього не сталося. Пізніше Горчинська хотіла запустити видання з інвесторами з України та Канади, але наприкінці року їй повідомили про нового претендента на ліцензію.

«Наприкінці року Forbes мені сказав, що з'явився новий претендент на ліцензію. І незважаючи на те, що їм подобається все, що я їм віддаю, переговори вони ведуть тепер з ним. Критерії переваги тоді були не зовсім зрозумілі, але тепер ясно, що вони надали перевагу людині, яка вже це робила», — написала вона.

Раніше також повідомлялося, що за мінімальними підрахунками тільки на оплату роботи команди виданню щомісяця потрібно від $30 до $50 тис. (близько $400 — 500 тис. на рік). Ліцензія українцям обійшлася би в $100 тис.

Хто такий Артур Гранц

У держреєстрі Артур Гранц значиться як співвласник компанії «БФ Груп», яка орендує торговельні площі в аеропорту «Бориспіль». Також він володіє «Д'юті Фрі Трейдинг». Це мережа магазинів безмитної торгівлі в Україні, Білорусі, Грузії. В інших країнах він будує комерційні площі і здає їх в оренду.

В Україні бізнесмен став відомий після того, як узяв участь у покупці активів агрохолдингу «Креатив».

Купівля «Креативу»

Білоруський бізнесмен разом з ексбанкіром Рисбеком Токтомушевим у 2015 році став співвласником агрохолдингу «Креатив». Він купив його у Станіслава та Максима Березкіних. До середини 2014 року агрохолдинг входив до топ-3 українських переробників насіння соняшнику і був другим за величиною експортером соняшникової олії.

За основною версією «Креатив» продали через непідйомне боргове навантаження. В НБУ загальний борг компанії оцінювали у $630 млн. Нові власники називали ще більшу суму — $660 млн.

У цій угоді є й інші інвестори, але їхні імена партнери тримають у таєниці. ЗМІ підозрюють, що за угодою стоять люди з команди експрем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Це пояснюється тим, що бізнесмен є близьким до соратника Яценюка Андрія Іванчука і спонсора політпроєктів Леоніда Юрушева. Іванчук усі підозри відкидає.

Пізніше державний «Укргазбанк» продав борг «Креатива» одній з дочірніх компаній групи «Кернел» Андрія Веревського. За даними ЗМІ, саме ця група спільними зусиллями отримала основну вигоду від угоди, проте Гранц стверджував, що ніяких узгоджених дій щодо «Креативу» не було.

Посередник Бахматюка

Гранц також був посередником при купівлі компанією «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка агрохолдингів «Дакор» і «Райз», пише видання «Економічна правда». Після цього Бахматюк став власником одного з найбільших земельних банків у країні, а Гранц — представником його компанії «Райз-Максимко» в асоціації «Укрцукор».

Про дружбу з Павлом Фуксом та іншими бізнесменами

У лютому минулого року Гранц потрапив у скандал з Павлом Фуксом та Іванчуком. Йдеться про політ до Мексики, де Фукса затримали, але незабаром з'ясувалося, що в нього просто були проблеми на кордоні з документами.

Спільний політ Фукс пояснив тим, що чартер замовив Гранц, а летіли вони разом, оскільки так дешевше: «Там летіло багато людей — купували квитки і летіли. Так би Гранц один заплатив за весь літак, а так він знайшов тих, кому були потрібні квитки. Власне кажучи, квиток вийшов трохи дорожче, ніж на рейсовому, адже він на 15 місць», — заявив бізнесмен.

Пізніше Гранц в інтерв'ю liga.net повідомив, що рейс з Лондона коштував $80 тис. «Поділіть на 15 осіб — виходить вартість квитка $5 тис.», — сказав він.

До слова, бізнесмен також знайомий з Юрієм Косюком і Олексієм Порошенком.

Про журнал «Фокус»

У серпні 2019 року власник журналу «Фокус» Анатолій Євтухов вирішив продати своє видання, писало видання «theБабель». Тоді він повідомив, що угоду ще не закрито. Імені нового власника журналу бізнесмен не назвав. Пізніше видання Mind написало, що видання викупить Гранц. Головним редактором видання називали Володимира Федоріна, але він тоді повідомив The Page, що допомагає розробляти нову стратегію видання.

У жовтні минулого року в інтерв'ю liga.net Гранц розповів, що відмовився від цієї ідеї. Однак визнав, що не проти був би запустити Forbes. Бізнесмен оцінював витрати на роботу редакціїу менш ніж у $100 тис. на місяць, а вартість одного журналу — в 100 грн.

Подякувати 🎉