Facebook Pixel

Fitch прибрало «Укрзалізницю» зі списку негативних прогнозів

Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг УЗ на рівні "B". Фото: скріншот

Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг УЗ на рівні "B". Фото: скріншот

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings 11 вересня підтвердило довгостроковий рейтинг «Укрзалізниці» (УЗ) на рівні "B" зі стабільним прогнозом і видалило її зі списку Rating Watch Negative.

Як сказано в коментарі Fitch Ratings, видалення УЗ зі списку RWN відображає поліпшення поточної ліквідності компанії після продовження терміну погашення кредиту російського Сбербанку ($200 млн) на три роки до липня 2023 року. Це дозволить УЗ задовольнити прогнозовані потреби в обслуговуванні боргу в другому півріччі 2020 року і в 2021 році.

«Наступні піки виплат УЗ будуть в травні і вересні 2021 року, до яких у компанії є достатньо часу, щоб підготуватися. Тому ми розглядаємо джерела ліквідності (доступні кошти і невикористані кредитні лінії) як достатні для виконання планових виплат по обслуговуванню боргу на 2020 і 2021 роки », — відзначили в агентстві.

Telegram Logo

У липні агентство Standard & Poor's підвищило довгостроковий кредитний рейтинг УЗ до рівня "B-" з "CCC".

Контекст. В кінці липня УЗ заявила, що українська дочка Сбербанку реструктуризувала її борги на суму близько $200 млн, що підлягали погашенню до кінця липня. Реструктуризація проведена на термін до 3-х років з можливістю дострокового погашення.

У вересні стало відомо, що господарський суд Києва задовольнив позов ПУМБу до УЗ і постановив стягнути з неї на користь банку $22 млн заборгованості «Донецької залізниці» за трьома кредитами 2013 року.

В УЗ вважають за доцільне відновити перевезення вантажів за графіками руху маршрутних поїздів після того як «будуть вирішені деякі технічні і технологічні питання».

Коментарі

Всі новини