Facebook Pixel

«Він інший, але він тут»: у документалці Schumacher від Netflix дружина Міхаеля Шумахера розповіла про його стан після травми

«Обкладинка» документального фільму Schumaher. Фото: Netflix

«Обкладинка» документального фільму Schumaher. Фото: Netflix

Стримінговий сервіс Netflix нарешті випустив документальний фільм Schumacher про найпопулярнішого гонщика «Формули-1» Міхаеля Шумахера. Залишивши гонки наприкінці 2012 року, німець не повісив шолом на цвях, а цілком віддався іншій своїй пристрасті — гірським лижам. Бувши чинним пілотом команд Scuderia Ferrari Marlboro і Mercedes GP Petronas, він за контрактом не мав права займатися гірськолижним спортом через його підвищений травматизм.

29 грудня 2013 року, під час одного зі спусків на курорті Мерібель у французьких Альпах, Міхаель на 20 метрів відхилився від підготовленої траси. Спіткнувшись об невидимий під снігом камінь, він упав. Та ще й так невдало, що розколов об виступ скелі свій шолом і дістав численні черепно-мозкові травми різного ступеня тяжкості. Під час транспортування німця до лікарні довелося садити вертоліт: у повітрі в нього стався колапс, і знадобилося термінове під'єднання до апарата штучної вентиляції легенів.

Міхаеля Шумахера готують до відправлення до лікарні. Фото: The Sun

Міхаеля Шумахера готують до відправлення до лікарні. Фото: The Sun

Після двох нейрохірургічних операцій Шумахер пів року провів у штучній комі. Покинув лікарню він тільки 16 червня, але лише для того, щоб продовжити курс реабілітації, який триває дотепер. Увесь цей час члени сім'ї ревно оберігають пілота від журналістів і папараці, приховуючи будь-яку інформацію про його стан, і жорстко реагують на будь-які вкидання та коментарі ззовні. З часів аварії пілот жодного разу не з'являвся на публіці.

Telegram Logo

У документальному фільмі розкривається багато маловідомих фактів і архівних кадрів із життя Міхаеля як пілота, але все ж головна цінність картини в іншому. Вона вперше з часів падіння Міхаеля розповідає про його стан вустами посвячених: дружини, дітей, батьків і колег.

Міхаелю Шумахеру було не звикати до падінь. Фото: Motor1

Міхаелю Шумахеру було не звикати до падінь. Фото: Motor1

«Я ніколи не звинувачувала бога в тому, що сталося, — розповідає Корінна Шумахер зі сльозами на очах. — Це було просто невезіння, яке може трапитися з будь-якою людиною в житті. Я маю на увазі, що всі сумують за Міхаелем, але Міхаель тут. Інший, але він тут, і я вважаю, що це додає нам сили».

Крім того, всі ці люди активно допомагали знімальній групі показати головного героя саме таким, який він був насправді, без прикрас: таким, який сумнівається, і амбітним, розслабленим і агресивним, уїдливим і щедрим.

Спочатку картина мала вийти наприкінці 2019 року, потім — у жовтні 2020 року. Але щоразу творцям не вдавалося вмістити найцінніше з відзнятого матеріалу у формат фільму. Проте фільм нарешті з'явився в мережі.

Документальний фільм Schumacher уже доступний в російськомовному дубляжі. Найменша вартість підписки на Netflix — від 250 до 377 грн/міс.

Коли Міхаель Шумахер покинув гонки, головною його пристрастю стали гірські лижі. Фото: Ferrari

Коли Міхаель Шумахер покинув гонки, головною його пристрастю стали гірські лижі. Фото: Ferrari

Коментарі

Всі новини