Facebook Pixel

Чи скасують фіксований курс гривні: в НБУ назвали умову

Національний банк України розглядає можливість скасувати валютні обмеження, проте конкретні терміни наразі не називають: для цього потрібні певні економічні умови.

НБУ має узгодити з Міжнародним валютним фондом стратегію валютної лібералізації, включаючи перехід до елементів ринкового курсоутворення до кінця червня, пояснив глава Нацбанку Андрій Пишний.

Тільки після цього можна буде розглядати можливі терміни скасування валютних обмежень.

Однак слід зазначити, що зняття обмежень можливо лише за відповідних економічних умов, і доки такі умови не будуть встановлені, не варто очікувати на відміну обмежень.

Quote«Ми наразі не плануємо відмови від фіксованого курсу. Але плануємо створити передумови, які дозволять Нацбанку поступово повертатися до ринкових засад курсоутворення. Ми не прив’язані до календаря подій – ми прив’язані до створення передумов», – пояснив Пишний.

Як пояснив глава НБУ, першочерговий перегляд обмежень буде спрямований на забезпечення надходження капіталу в Україну. Скасування цих обмежень сприятиме залученню нових кредитів та інвестицій. В цьому процесі буде надано максимальний рівень підтримки. Такі заходи дозволять:

  • Створювати нові робочі місця.
  • Поновлювати платоспроможність українських підприємств.

Це важливі кроки, які сприяють розвитку економіки країни та підтримці бізнес-сектору.

Quote«Якщо ми побачимо сталу тенденцію, коли і в квітні, і в травні, і в червні наші заходи дають сталий ефект – зниження інфляції, зростання депозитних ставок та довіри, – тоді Нацбанк дінамично рухатиметься в питаннях, пов’язаних з переглядом адміністративних обмежень. В тому числі, їхнім скасуванням», – резюмував глава НБУ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉