Facebook Pixel

Європейські війська в Україні забезпечили б мирну угоду Трампа — МЗС Естонії

Європейські війська в Україні забезпечили б мирну угоду Трампа — МЗС Естонії

Європейські війська в Україні забезпечили б мирну угоду Трампа — МЗС Естонії

Європейські лідери мають бути готові відправити війська в Україну для підтримки будь-якої мирної угоди між Києвом і москвою, розробленої Дональдом Трампом. Про це заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна, повідомляє The Financial Times.

За його словами, членство в НАТО є найкращою гарантією безпеки для України. Але якщо США будуть проти, Європа повинна буде втрутитися з розгортанням військ після завершення бойових дій задля стримання подальшої російської агресії.

Quote«Якщо ми говоримо про реальні гарантії безпеки, це означає, що буде справедливий мир. Тоді ми говоримо про членство в НАТО. Але без США це неможливо. І тоді ми говоримо про будь-яку форму [гарантії] в значенні «чобіт на землі»», — сказав Тсахкна.

Трамп пообіцяв швидко покласти край війні в Україні, щойно вступить на посаду, що викликало побоювання, що він може нав'язати Києву несправедливу угоду, погрожуючи припинити військову підтримку США або взагалі покинути Україну. Кілька союзників Трампа закликали Європу взяти на себе тягар підтримки України.

Тсахкна сказав, що перемога Трампа на президентських виборах у США прискорила дискусії серед союзників Києва про підтримку України, а також про тиск на москву, щоб вона сіла за стіл переговорів і забезпечила стійкість будь-якого припинення вогню.

Quote«Ми ведемо багато переговорів і багато комунікацій між собою в Європі, а також з командою Трампа», сказав міністр.

На його думку, європейцям буде «дуже, дуже, дуже складно» без підтримки США надати гарантії безпеки Україні, не в останню чергу тому, що НАТО може бути втягнуте в будь-яке зіткнення з російськими військами.

Естонія вже давно є одним з найактивніших прихильників України і критично ставиться до застережень інших союзників щодо надання Києву зброї, яка, як стверджує москва, може стати причиною ескалації. Таллінн також побоюється, що якщо росія переможе в Україні, країни Балтії стануть наступними у прагненні путіна відновити вплив москви на пострадянському просторі.

Деякі експерти вважають, що будь-які європейські зусилля з підтримки України можуть бути організовані коаліцією охочих, починаючи з Польщі та Об'єднаних експедиційних сил на чолі з Великою Британією — оборонного угруповання, до якого входять країни Балтії, Північної Європи та Нідерланди. Ці країни, які зустрінуться в Таллінні наступного місяця, є найпалкішими прихильниками України і на них припадає дві третини європейської двосторонньої військової допомоги Києву.

За словами Тсахкни, було б важливо, щоб Німеччина і Франція також приєдналися до цієї допомоги. Німеччина є другим за величиною донором військової допомоги Україні після США.

Велика Британія має «можливість і всю відповідальність взяти на себе лідерство» в європейських зусиллях зі зміцнення безпеки України, в той час як Польща також відіграє дуже активну роль в дискусіях, додав він. Минулого тижня прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що візьме участь у переговорах зі США, НАТО та європейськими союзниками про те, як гарантувати безпеку України.

Тсахкна сказав, що він не вірить, що Трамп відмовиться від НАТО, оскільки не в політичних чи економічних інтересах Америки залишати Європу на милість імперіалістичної росії. Але європейці повинні показати, що вони готові інвестувати більше у власну оборону.

Естонія витрачає на оборону еквівалент 3,4% свого ВВП і хоче, щоб на саміті Альянсу в Гаазі в червні наступного року НАТО погодила мінімальний рівень витрат на рівні 2,5% порівняно з 2%.

За словами міністра, Європі не вистачає запасів озброєнь і потрібно робити більше для розширення оборонно-промислового потенціалу.

Quote«Але що у нас є, так це гроші. У нас є багато грошей. Я не вірю тим урядам, які кажуть, що вони не можуть просити більше від свого народу, тому що ми зробили це в Естонії», — сказав Тсахкна, маючи на увазі підвищення податків, запроваджене Таллінном спеціально для фінансування вищих оборонних витрат.

За його словами, оскільки Україна тепер розглядається як перша лінія оборони НАТО, саме архітектура європейської безпеки може бути змінена в найближчі місяці, а не лише доля України.

Подякувати 🎉