22 тонни батарейок вирушили з «Епіцентру» до Польщі на переробку. Це чергова партія відпрацьованих елементів живлення, яку українці зібрали та принесли в «Епіцентр» за час великої війни.
Проєкт з рухом «Батарейки, здавайтеся!» стартував чотири роки тому. За цей час спільними зусиллями «Епіцентру», виробників батарейок та екосвідомих людей вдалося зібрати та відправити на перероблення понад 110 тонн батарейок. На основі інформації про споживання кількості батарейок на людину та динаміки клієнтів мережі за цей період підрахували, що близько півмільйона українців не залишились байдужими та викинули батарейку не в смітник, а здали в надійний контейнер.
Для того, щоб кожен українець був впевнений, що всі зібрані батарейки потрапляють на завод, рух «Батарейки, здавайтеся!» публікує відкриті звіти на своїй сторінці.
«У фурі, яка стартує в Європу сьогодні, знаходяться батарейки різних хімічних типів. Знайомі всім нам пальчикові батарейки будуть перероблені на заводі Recupyl у Польщі, решта батарейок на заводі Accurec в Німеччині. В «Епіцентр» можна здавати будь-які портативні батарейки та акумулятори, зокрема від гаджетів та ноутбуків», – коментує співзасновниця руху «Батарейки, здавайтеся!» Любов Колосовська.
При цьому на кожному заводі в світі за перероблення батарейок потрібно платити. Лише одна батарейка здатна забруднити 16 м2 землі токсичними речовинами. Зокрема, батарейки містять важкі метали, токсичні луги та кислоти, які можуть викликати серйозні опіки та хронічні захворювання. Саме тому так важливо здавати їх на перероблення.
Вартість утилізацїі батарейок, зібраних в «Епіцентрі», оплачують мережа та бренди батарейок, які представлені в «Епіцентрі». Таким чином компанії реалізують систему відповідальності виробника, як вона працює в Європі.
Кожен відвідувач мережі «Епіцентр» може здати до 50 батарейок за візит, а це досить велика кількість. Щоб здати ще більше батарейок, можна зв'язатися напряму з активістами «Батарейки, здавайтеся!», щоб відправити їх безпосередньо на склад.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Альтернативне кіно у жовтні: «Колір граната», сучасне кіно Нідерландів і ірландська сімейна анімація