Facebook Pixel

Енергосистема України витримає зиму за умов імпорту з Європи – Кудрицький на КМЕФ

Українська енергосистема має достатньо ресурсу, щоб покривати пікове споживання електроенергії в зимовий сезон, проте є декілька умов. Баланс енергосистеми України на осінньо-зимовий період враховує необхідність імпорту електроенергії з Європи. Про це Володимир Кудрицький, голова НАЕК «Укренерго», заявив під час Київського міжнародного економічного форуму 12 жовтня.

Quote«За великим рахунком, у нас є ресурс системи для того, щоб покривати зимовий рівень споживання», – підкреслив він.

Імпорт електроенергії взимку може сягнути 1,2 ГВт

Наразі енергосистема України може імпортувати до 1,2 ГВт потужності з ЄС, уточнив голова «Укренерго».

Quote«Я є прихильником якомога більшого використання перетину [імпорту]. Ми передбачаємо обстріли, пошкодження наших енергооб'єктів, тому нам потрібно мати можливість використовувати підтримку від європейського енергоринку на випадок пошкоджень електростанцій», – повідомив Кудрицький.

До того ж це дозволить зекономити український природний газ, який у «Нафтогазу» купують ТЕС для енергоблоків на газі, додав Кудрицький.

Нагадаємо, Олексій Чернишов, голова правління НАК «Нафтогаз України», заявив на КМЕФ, що Україна має можливість пройти опалювальний сезон 2023-2024 років виключно на природному газі українського видобутку.

Комп’ютерна модель «Укренерго» пройшла найхолодніший день зими

Кудрицький розповів, що компанія вже моделювала споживання за допомогою «досить простого тесту», щоб зрозуміти «готовність чи неготовність до зими».

Система моделює найхолодніший день опалювального сезону, коли споживання є максимальним, і перевіряє:

  • якою генерацією покривається максимальне споживання;
  • чи здатна мережа забезпечити необхідний рівень потужності, щоб транспортувати цю електроенергію від великих електростанцій.

Модель враховує поточний стан енергосистеми України та додаткову генерацію. За словами Кудрицького, «ми цей найхолодніший день проходимо».

Проте модель враховує фактори, які можуть компенсувати вірогідний дефіцит електроенергії – включення додаткових енергоблоків на газі та інші інструменти, які енергетики застосовують досить давно.

Подякувати 🎉