Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Енергоатом» розгорнув експорт електроенергії в Білорусь. Наскільки він виросте в серпні

Оператор АЕС України державний «Енергоатом» почав постачання електроенергії в Білорусь починаючи з опівночі 22 липня.

«Туди (в Білорусь — The Page) спрямовано реалізований ДП «НАЕК «Енергоатом» на майданчику Української енергетичної біржі обсяг — 12 тис. МВт*год електроенергії базового навантаження поставкою у період з 22 по 31 липня 2020 року за середньозваженою ціною 948 грн/МВт*годину», — повідомляє прес-служба «Енергоатому».

Запропонована покупцем ціна на 37% менше стартової, яка становить 1 500 грн/МВт*год. За даними Української Енергетичної Біржі, загальна вартість вартість продажу ресурсу склала 11,376 млн грн.

Ця електроенергія призначена для продажу або постачання за межі України. При цьому покупець зобов'язаний самостійно забезпечити доступ до міждержавних перетинів.

Весь законтрактований обсяг енергії «Енергоатом-Трейдинг» продав на аукціоні 17 липня «Газопостачаючій компанії «Нафтогаз України» — постачальника останньої надії на ринку природного газу для населення.

Глава ГПК «Нафтогаз України» Максим Рабинович повідомив, що куплену електроенергію планується експортувати в напрямку Білорусі.

Білорусь призупинила закупівлі української електроенергії в 2015 році. Роком раніше Білорусь закупила електроенергію з України в обсязі 2,4 млн МВт*год.

Як повідомив глава парламентського комітету з енергетики і ЖКГ Андрій Герус, в серпні збільшення таких експортних поставок зросте майже до 290 тис. МВт*год на загальну суму понад 270 млн грн.

«Технічно експорт іде за рахунок трейдера, тому що «Енергоатом» зобов'язаний продавати на аукціонах, а білоруси не можуть брати участь. Щоб не було звинувачень у корупції, такий експорт відбувається не за рахунок приватних торговців, а за рахунок «Нафтогазу», який працює з мінімальною маржею», — пояснив він.

Таким чином, «Енергоатом» може додатково завантажити атомні блоки. Сьогодні «Енергоатом» працює потужністю 7 900 МВт, хоча його працездатність без блоків в ремонті становить близько 11 000 МВт. Різниця в 2 100 МВт — це обмеження, які застосовуються до «Енергоатому», щоб продати надлишок дорогої електроенергії від СЕС і ВЕС, а також монополіста на ринку теплової генерації — ДТЕК Ріната Ахметова.

В результаті такої маніпуляції, електроенергія, вироблена в Україні, коштує дорого, що відображається на зростанні цін на продукти харчування, продукти першої необхідності та інші промислові товари.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини