Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ексглава Nissan збіднів на $50 млн через кримінальне переслідування – Bloomberg

Фото: flickr / World Economic Forum

Фото: flickr / World Economic Forum

Статок колишнього глави альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлоса Гона зменшився на $50 млн. Причина — переслідування його в Японії та втеча до Лівану, пише агентство Bloomberg.

Зокрема, за останній рік його статок зменшився на 40% (у січні 2019 року, після першої появи в японському суді, він мав близько $120 млн, а зараз — $70 млн).

Більшу частину втрат Гон зазнав через переслідування в Японії, адже на вихід під заставу він витратив $14 млн, а на свою втечу з Токіо до Бейрута — $15 млн. Агентство зазначає, що тільки за оренду приватного літака з Осаки до Стамбула ексглава альянсу заплатив $350 тис.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Крім грошей, Гон втратив також суттєві виплати від компаній, які він раніше очолював. Йдеться про заблоковані у 2019 році виплати під час виходу на пенсію та пов'язані з акціями компенсації.

У той час Renault заявив, що Гон не отримає вигоду від неконкурентної угоди, підписаної ще в 2015 році, та виплату з акцій. Крім цього, Гон погодився заплатити $1 млн Комісії з цінних паперів і бірж США за врегулювання спору з нею.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Bloomberg також зазначив, що зараз ексглаві альянсу належать акції Renault і Nissan на $60 млн. Чи були заморожені ці активи, поки що невідомо, але прокуратура Токіо направила запит про це щонайменше в один банк Швейцарії. Сам Nissan намагається забрати у Гона «рожеву віллу» в Бейруті (коли Гон був головою Nissan, компанія купила та відремонтувала будинок за $8,8 млн).

Контекст. У листопаді 2018 року Карлоса Гона, керівника альянсу Nissan-Mitsubishi-Renault, заарештували в Японії. Причина — звинувачення у фінансових махінаціях під час роботи у Nissan. Після цього його звільнили з посади президента в трьох компаніях. У квітні 2019-го Гона звільнили та відправили під домашній арешт під заставу в $4,5 млн.

Наприкінці червня 2019-го французькі податкові органи почали перевірку щодо Гона. Тоді йшлося про несплачені податки з неврахованого доходу 11 млн євро.

Через місяць Гон подав позов у суд Амстердама проти Nissan і Mitsubishi. Він хотів, щоб компанії заплатили йому 15 млн євро компенсації за порушення його контракту в якості глави компаній.

У листопаді 2019 року Комісія з нагляду за біржами та ринками цінних паперів в Японії рекомендувала оштрафувати Nissan на $22 млн. Причина — порушення, які у 2014-2018-х фінансових роках компанія допустила при поданні фінансової звітності.

Наприкінці грудня 2019-го Гон заявив, що він знаходиться в Лівані і не ховається від правосуддя, а прагне уникнути «несправедливості та політичного переслідування» в рамках кримінального процесу в Японії за передбачувані фінансові порушення. Умови звільнення під заставу забороняли Гону виїжджати за кордон. Перед судом в Токіо він повинен постати в квітні 2020-го.

Коментарі

Всі новини