Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Експрем'єра Словаччини звинуватили в керівництві злочинним угрупованням

Експрем'єр Словаччини Роберт Фіцо

Експрем'єр Словаччини Роберт Фіцо

Національна кримінальна агенція (НАКА) Словаччини висунула звинувачення експрем'єру Роберту Фіцо в корупційній діяльності. За повідомленням влади, за час перебування на посаді прем'єр-міністра Фіцо сформував організоване злочинне угруповання.

Кримінальне звинувачення також висунуто ексглаві МВС Роберту Калиняку. Його поліція вже затримала, а Фіцо має прийти на допит 26 квітня. За даними місцевих ЗМІ, звинувачення також пред'явлено ексглаві поліції Тібору Гашпару та бізнесменові Норберту Бедору.

НАКА наразі не просила парламент зняти з Фіцо депутатський імунітет — він є депутатом від лівої опозиційної партії «Курс — соціальна демократія». За повідомленнями ЗМІ, парламент готовий погодитися на арешт Фіцо.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Прем'єр-міністр Словацької Республіки Едуард Хегер заявив, що рішення правоохоронних органів висунути звинувачення Калиняку та Фіцо є самостійним рішенням цих органів. Він також сподівається, що звинувачення підтверджуються відповідними доказами.

Фіцо двічі призначався на посаду прем'єр-міністра Словаччини – керував країною загалом 10 років: у 2006 – 2010 роках і з 2012 до 2018 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!
fitso-putin.jpg

Він пішов у відставку після вбивства у 2018 році журналіста-розслідувача Яна Куціяка та його нареченої Мартіни Кушнірової. Журналіст займався розслідуванням податкових махінацій і зв'язків зі словацьким політичним істеблішментом італійського злочинного угруповання Ндрангета. На знак протесту проти вбивства журналіста на вулиці словацьких міст вийшли тисячі людей.

НАКА стверджує, що під час свого другого прем'єрського строку Фіцо заснував злочинне угруповання, яке використовувало поліцію та Податковий департамент для атак на політичних суперників. «Я вірю, що буде заведено кримінальну справу і провину цих людей буде доведено в суді», — сказала міністерка юстиції Марія Колікова.

За роки роботи на посаді прем’єр-міністра Фіцо пережив кілька корупційних скандалів. Але звинувачення йому висувається вперше.

Сам Фіцо стверджує, що всі висунуті на його адресу звинувачення є частиною політичної змови. Він оголосив, що скликає акцію протесту проти урядової коаліції на 1 травня.

Нинішній чотирипартійний коаліційний уряд Словаччини зробив боротьбу з корупцією ключовим політичним питанням. З часу приходу його до влади у 2020 році низку високопосадовців, поліцейських, суддів, прокурорів, політиків і бізнесменів було звинувачено в корупції та інших злочинах.

Коментарі

Всі новини