Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

За рік війни «Укргазвидобування» зазнала збитків на $1 млрд — Романюк

За рік війни Укргазвидобування зазнала збитків на $1 млрд. Фото: ЕП

За рік війни Укргазвидобування зазнала збитків на $1 млрд. Фото: ЕП

За рік повномасштабного вторгнення «Укргазвидобування» втратила майно та видобуток на $1 млрд. Про це заявив екскерівник компанії Олександр Романюк в інтерв’ю LIGA.net.

Quote«Загальна сума збитків – приблизно $1 млрд. Це якщо враховувати втрати видобутку, знищені об’єкти інфраструктури й обладнання», – так відповів він на запитання журналіста про суму збитків.

З-поміж пошкоджених ворогом об’єктів ексочільник компанії назвав зруйнований Шебелинський ГПЗ.

Також Романюк розповів, які перешкоди чинили росіяни щодо розвідки та добування газу в Україні. Зокрема, військові рф встановили у 2021 році «глушилки» на вишках біля узбережжя Криму, які вони захопили у 2014 році.

Quote«Це було восени 2021 року, коли в інформаційному просторі почалися розмови про вторгнення РФ в Україну. Сейсміку проводила норвезька компанія, одна з найкращих у світі. Це був контракт на дослідження всього Чорноморського шельфу. Ми почали з мілкого внутрішнього шельфу та зробили 5 тис. квадратних кілометрів до кінця 2021 року. Декілька разів підрядник фіксував втрату сигналу, що було неможливо на новітньому обладнанні, на якому вони працювали».

Також військові кораблі рф неодноразово підходили до розвідників, але компанія розв'язала ситуацію спільно з Військово-морським флотом України.

Також ексочільник компанії нагадав, як у «нульові» вони заважали нам вивчати спільні морські об'єкти в зоні Керченського півострова, а 2013-го – завадили компанії Shell видобувати нетрадиційний газ на Донбасі.

На думку Романюка, «Укргазвидобування» зможе збільшити видобуток газу до 13,2 млрд кубів за умови повернення керованості компанії та вчасного виконання всіх операцій.

«Фахівці «Укргазвидобування» спрогнозували, що у 2023-му видобуток газу може зрости на 700 млн — до 13,2 млрд кубів товарного газу на рік. Щоб це стало реальністю, потрібно вчасно виконати всі заплановані 2 тис. операцій і розв'язати ще багато питань, головним із яких є повернення керованості в «Укргазвидобування».

Також екскерівник розповів, що на сьогодні розвідані запаси газу в Україні складають 242 млрд куб. м.

Quote«На сьогодні «Укргазвидобування» оперує родовищами, переважну більшість з яких було відкрито за радянських часів. Вони виснажені на понад 80%. Залишкові підтверджені та ймовірні запаси – 242 млрд кубів. Це велика цифра з огляду на річне споживання газу в країні. Утім, у світі на великих виснажених родовищах видобувається щонайбільше 3% залишкових запасів на рік, тому тільки відкриття нових покладів може компенсувати природне падіння видобутку на виснажених родовищах («Укргазвидобування» – РG). А це приблизно 7% річного видобутку компанії».

Також у перспективі Україна може добувати газ щільних колекторів, поклади якого оцінюють від 500 млрд до 1 трлн куб. м. Але для цього потрібні великі інвестиції, яких в «Укргазвидобування» поки що немає.

Quote«Кожна з таких свердловин коштуватиме на початку $25 млн. Ми говоримо про інвестиції $1 — 2 млрд», — розповів Романюк.

Нагадаємо, що Кабмін на засіданні 6 січня призначив в.о. голови АТ «Укргазвидобування» Олега Толмачева, який очолював дивізіон групи «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини