Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

В Україні оголосили збір на перший у світі флот морських дронів. Таких само, як ті, що наробили шуму в Севастополі

Флот морських дронів в Україні — Зеленський оголосив збір. Фото: скрін з відео

Флот морських дронів в Україні — Зеленський оголосив збір. Фото: скрін з відео

Президент Володимир Зеленський дав старт збору на «перший у світі флот морських дронів». Йдеться про безпілотники, подібні до тих, що завдали шкоди російському флоту в тимчасово окупованому Севастополі минулого місяця, уточнив очільник Мінцифри Михайло Федоров.

Quote«Вони можуть суттєво змінити ситуацію в акваторії Чорного моря. Маленькі й швидкі дрони здатні успішно атакувати російські кораблі вартістю сотні мільйонів доларів. Подібні безпілотники вже показали себе в бухті Севастополя, вразивши флагман російського флоту «Адмірал Макаров», — зазначив він.

Загальна мета – зібрати кошти на 100 морських БпЛА українського виробництва. Один коштує 10 млн грн.

За сьогодні українська влада розраховує зібрати кошти на 10 таких дронів, тобто 100 млн грн. Збір відбувається через платформу UNITED24.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Зібрано гроші на перший морський дрон. Він матиме назву «Херсон», — повідомив Федоров о 15:33.

Українські морські дрони — що про них відомо

Федоров уточнив, що це «унікальна й засекречена українська розробка». Однак розповів, що безпілотник оснащено системою автопілотування, відеопідсистемами, зокрема нічного бачення, спеціальним зв'язком, захищеним від впливу ворожих засобів РЕБ, резервними модулями зв’язку та бойовою частиною.

До комплекту вартістю 10 млн грн входить:

  • сам дрон;
  • наземна автономна станція управління;
  • система транспортування та зберігання;
  • «декілька особливих сюрпризів для наших ворогів».

Як виглядають морські дрони українського виробництва — відео

Your browser doesn't support HTML5 video.

Контекст. Нагадаємо: 29 жовтня росіяни заявили про масштабну атаку на кораблі Чорноморського флоту в Севастополі із застосуванням бойових безпілотників, обвинувативши в ній Україну. У російському Міноборони повідомили про ушкодження морського тральщика «Іван Голубець» і заявили, що напад готувався за участі британських фахівців.

Аналітики GeoConfirmed провели своє розслідування інциденту й дійшли висновку, що 6 — 8 дронів пошкодили щонайменше три кораблі ЧФ рф, з-поміж яких флагман «Адмірал Макаров».

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини