Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Екологи завершили аналіз ґрунту після аварії на «Рівнеазоті»: норми перевищено в рази

20 липня на підприємстві «Рівнеазот» сталася аварійна ситуація. Фото: скриншот

20 липня на підприємстві «Рівнеазот» сталася аварійна ситуація. Фото: скриншот

Завершено дослідження зразків ґрунтів, взятих у районі підприємства «Рівнеазот», де 20 липня сталася аварійна ситуація. Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Проби було взято одразу після викиду забруднювальних речовин на підприємстві, а також наступного дня після аварії.

Місця взяття проб вибиралися з огляду на переміщення хмари викиду на 11 майданчиках площею 100 кв. м методом «конверта».

За результатами лабораторних досліджень у більшості відібраних проб зафіксовано перевищення показників нітратів і амонійного азоту проти фонових концентрацій:

  • поблизу підприємства «Рівнеазот» (500 м на північний захід від заводу) — за нітратами в 10 разів;
  • місто Рівне, вул. Соборна, в'їзд у місто з боку Луцького кільця — за азотом амонійним в 1,3 раза, за нітратами в 1,8 раза;
  • поблизу с. Зелений Гай, зі східного боку — за нітратами в 4,3 раза;
  • поблизу с. Грушвиця, з південно-західного боку — за нітратами в 1,7 раза;
  • поблизу с. Верхівськ, з південно-східного боку — за нітратами в 1,9 раза;
  • поблизу с. Городок, з південного боку — за нітратами в 1,8 раза.

Екологи зробили застереження, що перевищення показників у ґрунті може бути спричинено не тільки залповим викидом оксидів азоту в повітря внаслідок аварії. Воно може бути результатом незадовільного ведення господарської діяльності, оскільки проби було відібрано в населених пунктах сільськогосподарських районів.

Тому для об'єктивного розгляду наслідків аварії Держекоінспекція направить запит до «Рівнеазоту» щодо отримання даних моніторингових спостережень за станом ґрунтів.

Також планується залучення фахівців Держгеокадастру і Держпродспоживслужби для консультацій і повторного відбору проб ґрунту на вміст азотовмісних речовин.

Контекст. 20 липня приблизно о 17:10 поблизу міста Рівне на території підприємства «Рівнеазот» у цеху з виробництва азотної кислоти сталася розгерметизація трубопроводу з нітрозними газами (відходи, що містять оксиди азоту). О 17:26 витік було зупинено. Жертв і постраждалих немає. Загрози людям і довкіллю немає. Про це йшлося в повідомленні ДСНС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини