Facebook Pixel

Ахметов намагається отримати від держави 2,4 мільярда компенсації

Монополіст в області теплової генерації «ДТЕК Енерго» Ріната Ахметова 23 квітня подав позов до Господарського суду Києва про стягнення з НЕК «Укренерго» 2,4 млрд грн за роботу на балансувальному ринку в опалювальний сезон.

«Борг у розмірі 2,4 млрд грн було накопичено впродовж жовтня 2020 — лютого 2021 року. Найбільший його приріст — майже на 1 млрд грн — стався в січні, коли нам дуже активно давали команди на завантаження. У підсумку цього місяця ми виробили приблизно 500 млн кВт•год понад комерційний графік, для чого довелося спалювати, зокрема, дефіцитне вугілля», — повідомив генеральний директор компанії Ільдар Салєєв в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За його словами, підтримка енергосистеми (ОЕС) в опалювальний сезон утворила перед компанією борг, «перспектива погашення якого є незрозумілою».

Telegram Logo

«Цей борг містить ризик для нашої ремонтної кампанії. Ми запланували вкласти 2,4 млрд грн в ремонти. Це оптимальний рівень. Нам уже потрібно готувати обладнання до наступного ОЗП, щоб уникнути аварійності», — роз'яснив гендиректор «ДТЕК Енерго».

Водночас домовленостей щодо погашення боргу немає.

«У Міненерго та НКРЕКП, які могли б вплинути на ситуацію, просто нічого не відповідають. Інші можливості розв'язання питання щодо боргу «Укренерго» перед нашою компанією за роботу на балансувальному ринку вичерпано. Наступний наш крок — це подання позову до суду», — резюмував Салєєв.

Контекст. Раніше до Госпсуду Києва з питанням щодо стягнення боргів з «Укренерго» звернулися КП «Київтеплоенерго» та ПрАТ «Харківська ТЕЦ». За даними компаній, перед ними утворилося боргове навантаження в розмірі 887,32 млн грн і 184,7 млн грн відповідно. Згідно з рішенням суду, ці позови призначено до розгляду в травні.

Коментарі

Всі новини