Ахметов намагається отримати від держави 2,4 мільярда компенсації

Монополіст в області теплової генерації «ДТЕК Енерго» Ріната Ахметова 23 квітня подала позов до Господарського суду Києва позов про стягнення з НЕК «Укренерго» 2,4 млрд грн за роботу на балансує ринку в опалювальний сезон.

«Борг в 2,4 млрд грн було накопичено протягом жовтня 2020-лютого 2021 року найбільший його приріст — майже на 1 млрд грн — стався в січні, коли нам дуже активно давали команди на завантаження. В результаті понад комерційного графіка, в цей місяць, зокрема, ми виробили близько 500 млн кВт•год, для чого довелося в тому числі палити дефіцитне вугілля», — повідомив генеральний директор компанії Ільдар Салеев в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За його словами, підтримка енергосистеми (ОЕС) в опалювальний сезон утворила перед компанією борг, «перспектива погашення якого не ясна».

Telegram Logo

«Цей борг несе в собі ризик для нашої ремонтної кампанії. Ми запланували 2,4 млрд грн вкласти в ремонти. Це оптимальний рівень. Нам уже потрібно готувати обладнання до наступного ОЗП, щоб уникнути аварійності», — роз'яснив гендиректор «ДТЕК Енерго».

При цьому домовленостей щодо погашення боргу немає.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«У Міненерго і НКРЕКП, які могли б вплинути на ситуацію, просто нічого не відповідають. Всі інші можливості вирішення питання по боргу «Укренерго» перед нашою компанією за роботу на балансуючому ринку вичерпані. Наступний наш крок — це подача позову до суду», — резюмував Салеев.

Контекст. Раніше в Госпсуд Києва про стягнення з «Укренерго» боргів звернулися КП «Київтеплоенерго» і ПрАТ «Харківська ТЕЦ». За даними компаній, перед ними утворилася боргове навантаження в 887,32 млн грн і 184,7 млн грн відповідно. Згідно з рішенням суду, ці позови призначені до розгляду в травні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини