ДТЕК вперше в історії будує об’єкт енергогенерації в умовах воєнного стану. Наразі компанія вже закінчила будівництво першої черги Тилігульської ВЕС і на цьому етапі її обсяг виробництва становить 114 мегаватів, що забезпечить електроенергією 200 тис. родин.
Про це повідомила старша менеджерка зі зміни клімату та екології ДТЕК Наталія Слободян під час презентації дослідження «Вплив війни на довкілля», передає .
«Це єдиний у світовій історії та світовій практиці кейс, коли об'єкт відновлюваної генерації будується за 100 км від лінії бойових дій в умовах воєнного стану. Ми закінчили першу чергу Тилігульської ВЕС — 114 мегаватів встановленої потужності», — розповіла Слободян.
Вона також уточнила, що на цьому етапі потужності станції вистачить, щоб забезпечити електроенергією 200 тис. українських родин.
За словами Слободян, друга черга ВЕС зможе генерувати 384 мегавати. Таким чином, ще 900 тис. родин будуть забезпечені електроенергією.
Менеджерка зазначила, що такі проєкти є також соціально значущими, оскільки підтримують і розвивають регіони. Зокрема, вони створюють робочі місця та розвивають інфраструктуру.
«Важливо підкреслити, що це хороший посил тим громадам, де будуються дані об'єкти. Для людей — це про створення робочих місць, про створення мультиплікатора, тобто залучення додаткових колег і співробітників для створення певної зони комфорту і операційної діяльності станції. Це — створення додаткових бенефітів з точки зору локації самої станції: певна паркова зона, певна інфраструктура навколо», — пояснила Наталія Слободян.
Своєю чергою, заступник директора з досліджень DiXi Group Богдан Серебреніков додав, що Телігульська ВЕС унікальна ще тим, що «не пішла на зелений тариф» і не скористалася підтримкою з боку держави.
«Телігульська ВЕС унікальна тим, що вона не пішла на зелений тариф, не скористалася механізмом підтримки, а пішла в ринок. І це теж прекрасний кейс, він показує, що зелена енергетика може бути конкурентоспроможною, вона може не потребувати підтримки», — зазначив Серебреніков.
Наразі інвестиції в об’єкт становлять €650 млн.