Facebook Pixel

Український БпЛА подолав 1800 км і влучив у російську РЛС в Оренбурзькій області

Український БпЛА подолав 1800 км і влучив у російську РЛС в Оренбурзької області

Український БпЛА подолав 1800 км і влучив у російську РЛС в Оренбурзької області

Дрон ГУР встановив новий рекорд та пролетів 1800 км, атакувавши загоризонтну РЛС в Орську Оренбурзької області. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на джерело у Головному управлінні розвідки Міноборони України.

Наслідки влучання БпЛА у російську РЛС

Наслідки влучання БпЛА у російську РЛС

За його словами, 26 травня БпЛА атакував радіолокаційну станцію далекого виявлення цілей «Воронеж М», розташовану в місті Орськ Оренбурзької області Росії.

Quote«Український безпілотник подолав відстань понад 1800 кілометрів до об'єкта противника, встановивши новий рекорд діапазону поразки для дронів-камікадзе», — розповів співрозмовник видання.

Напередодні російські пабліки писали, що під Орськом «впав БпЛА», а метою безпілотника «можливо був військовий об'єкт».

Наслідки влучання у РЛС «Воронеж-М» 26 травня 2024 року (відео):

Your browser doesn't support HTML5 video.

Супутник Planet Labs зафіксував наслідки цієї атаки. На знімку за 27 травня видно, що на території РЛС з'явилися темні плями, яких раніше не було — ймовірно, сліди пожежі внаслідок влучення БПЛА.

За твердженням фахівців, якщо результативність удару підтвердиться, то мова йде про виведення з ладу 50% всіх загоризонтних РЛС рф системи попередження про ракетний напад, які відповідають за напрям «південь —підведений схід».

Що таке Воронеж-М

  • Воронеж-М є складовою російських стаціонарних надгоризонтних РЛС великої дальності. Вони призначені для виявлення космічних та аеродинамічних об'єктів, як балістичних так і крилатих ракет. Така РЛС працює у метровому діапазоні хвиль і має дальність виявлення цілей до 6 тис. км.
Подякувати 🎉