Facebook Pixel

Доходи інвесторів в Україні зросли — Американська торговельна палата

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Більшість міжнародних компаній, які працюють в Україні, повідомили про зростання доходів у 2019 році.

За результатами опитування Американської торговельної палати, 88% компаній-членів збільшили доходи, а 65% з 600 членів планують збільшити свої інвестиції в країну в 2020 році, повідомив президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер.

У 2019 році члени Американської торговельної палати подякували Нацбанк за те, що він зробив Україну найкращим місцем для ведення бізнесу.

Telegram Logo

Водночас Гундер підкреслив, що також залишаються побоювання, що українська влада може ще зіпсувати цю позитивну картину впродовж майбутнього року.

Quote«Хоча нинішні настрої в бізнесі, безумовно, оптимістичні, я отримую сигнали про те, що настрій може швидко погіршитися», — зазначає президент Американської торговельної палати в Україні.

Серед тривожних напрямків для інвестиційної привабливості України Гундер назвав можливе відключення проєктів «зеленої енергетики», проблеми у сфері захисту прав власності, «турборежим» нового парламенту в питаннях серйозної зміни законодавства, а також загрози для комфортної роботи IT-сектору і проблеми з доставкою сільгосппродукції.

Водночас, судячи з даних опитування серед членів палати, на які посилається Гундер, 84% інвесторів вважають, що українські держоргани зацікавлені в подальшому відкритті внутрішнього ринку для іноземних інвестицій.

«Хоча, безумовно, є причини для песимізму, ми сподіваємося, що оптимізм нового уряду перетвориться на політику, яка відповідає власним оптимістичним настроям бізнес-спільноти та призведе до позитивних змін», — додав він.

Контекст. Індекс інвестиційної привабливості України, який двічі на рік вимірює «Європейська бізнес асоціація», у другій половині 2019 року склав 2,95 бала з 5 можливих і продовжує перебувати в негативній зоні. У першій половині року він становив 2,85.

Коментарі

Всі новини