40% топ-менеджерів очікують поліпшення інвестиційного клімату протягом найближчих пів року — дослідження ЄБА

Індекс інвестиційної привабливості України, який двічі на рік вимірює «Європейська бізнес асоціація», за другу половину 2019 року склав 2,95 бала з 5 можливих і продовжує перебувати в негативній зоні. У першій половині року він становив 2,85.

З-поміж опитаних директорів компаній-членів ЄБА 39% стверджують, що інвестиційний клімат є нейтральним, 37% вважають, що він швидше несприятливий, а 7% — украй несприятливий. І тільки 17% оцінили його позитивно. У попередній хвилі опитування задоволених було 19%, а наприкінці 2018-го — 25%.

Не відчули змін в інвесткліматі за останні шість місяців 46% респондентів, ще 28% помітили деякі зміни на краще, а 26% переконані, що він погіршився.

Telegram Logo

Серед позитивних моментів, які спостерігав бізнес за останні пів року, назвали поступову стабілізацію політичної ситуації, старт реформування ринку землі, стабільну національну валюту, реформування Податкової та Митної служб, запуск механізму концесії, початок роботи Вищого антикорупційного суду, зниження інфляції, скасування лімітів на репатріацію дивідендів, поступове зростання купівельної спроможності населення.

Головні проблеми: традиційно високий рівень корупції, слабка судова система, відтік робочої сили, талантів і капіталу. Також керівники скаржаться на поспішну та несистемну роботу над податковими змінами, повільну дебюрократизацію бізнес-процесів, на ситуацію довкола Нацбанку та на тиск з боку правоохоронних органів, повільну модернізацію інфраструктури, на турборежим роботи нової влади і популізм. Побоюються зриву співпраці з МВФ.

Попри негативну оцінку поточної ситуації в країні, бізнес залишається оптимістично налаштованим щодо майбутнього. Так, 41% директорів розраховують, що інвестиційний клімат дещо покращиться протягом наступного півріччя.

bezymyannyy.png

Додатково

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Як можна зупинити «Північний потік-2» — найбільш ефективні дії України

Щоб ефективно протистояти завершенню будівництва газопроводу «Північний потік-2» Україні та її союзникам необхідно застосовувати Міжнародне морське право.

Україна відновила історичний рекорд щодо експорту зернових — Мінекономіки

За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

«Социс» показав рейтинг Зеленського та партій

Якби вибори в Україні відбулися найближчим часом, то за президента Володимира Зеленського проголосували б 36,6% з тих, хто пішов би на вибори. За лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — майже 21%.