Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Напад на журналістів «Схем» в «Укрексімбанку». Прокуратура скерувала справу до суду без ключових доказів – адвокат

До суду справа про напад на журналістів «Схем» в «Укрексімбанку» пішла без аудіо- та відеодоказів. Євген Мецгер (на другому плані). Фото: скріншот YouTube Схеми

До суду справа про напад на журналістів «Схем» в «Укрексімбанку» пішла без аудіо- та відеодоказів. Євген Мецгер (на другому плані). Фото: скріншот YouTube Схеми

Прокуратура завершила розгляд справи про напад на журналістів програми «Схеми» 4 жовтня в приміщенні державного «Укрексімбанку» та передала її до суду, однак без долучення аудіо та відеозаписів інциденту. Як повідомив адвокат осіб, що постраждали внаслідок нападу, Анатолій Попов, це «ключові докази».

Quote«Це ставить під реальну загрозу можливість доведення вини обвинувачених у скоєному правопорушенні», – заявив Попов.

Він наголосив також, що під час досудового розслідування з обвинувального акту прибрали статтю щодо незаконного утримання команди «Схем» у приміщенні фінустанови. Нею передбачено покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на термін до 3 років.

Quote«Як нам стало відомо, розслідування справи за статтею 146 щодо незаконного утримання журналістів у приміщенні банку було закрито. А лише ця стаття вважається саме кримінальним злочином. Інші дві статті, за якими справа пішла до суду – це кримінальні проступки, за якими й порядок розслідування спрощений, і відповідальність значно менша. Ми будемо оскаржувати рішення щодо закриття справи в частині 146 статті», – додав Попов.

Додатково. Напередодні Київська міська прокуратура повідомила, що скерувала до суду обвинувальний акт щодо 4 осіб, яких підозрюють у перешкоджанні роботі журналістів програми «Схеми».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Дії тепер вже колишнього глави банку Євгена Мецгера та його прессекретаря кваліфіковані за ч. ч. 1, 3 ст. 171 КК України (незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю, вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків, вчиненого службовою особою з використанням свого службового становища).

Дії керівника департаменту банківської безпеки Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки, цивільного захисту та охорони банку Володимира Пікалова кваліфіковані за тією самою статтею 171, а також за ч. 1 ст. 126 КК України (умисне вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю та не спричинили тілесних ушкоджень).

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. 4 жовтня під час інтерв’ю з головою правління «Укрексімбанку» Євгеном Мецгером журналіст «Схем» запитав його про великий валютний кредит під заставу проблемного активу, який банк видав бізнесмену, чия компанія сплачує податки угрупованню «ДНР». Мецгер спробував перервати інтерв’ю і наказав охороні «забрати камери» в журналістів і «дістати з них касети».

За наказом Євгена Мецгера співробітники банку застосували фізичну силу до оператора «Схем», відібрали у нього дві камери та картки, на які здійснювався запис, та видалили записане відео. Журналісту вдалося записати інцидент на аудіо.

Журналісти звернулися до правоохоронних органів, після чого Національна поліція відкрила кримінальне провадження. Банк заперечував факт нападу, але згодом «Схеми» відновили видалене відео й оприлюднили його.

Мецгер пізніше попросив вибачення в журналістів і назвав свої дії неприпустимими. 11 жовтня Мецгер написав заяву про звільнення, яку того ж дня схвалила наглядова рада «Укрексімбанку».

Коментарі

Всі новини