Facebook Pixel

Держенергоефективності розробило план розвитку зеленої енергетики до 2030 року

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження розробило Національний план дій щодо розвитку енергетики з відновлюваних джерел (ВДЕ) до 2030 року.

Проект НПД ВЕ 2030 узгоджено з Міністерством енергетики України та направлено на погодження до зацікавлених органів виконавчої влади. Обговорення триватиме до 20 лютого 2022 року, повідомляє пресслужба агентства.

«Держенергоефективності виносить на громадське обговорення розроблений проєкт Національного плану дій щодо розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 року (НПД ВЕ 2030). У проєкті НПД ВЕ 2030 визначено індикативну мету споживання енергії з відновлюваних джерел у 2030 році на рівні 27%», — ідеться в повідомленні.

Згідно з планом, рівень споживання енергії з ВДЕ в енергетиці до 2030 року має досягти 25%, у секторі опалення та охолодження — 35%, на транспорті — 14%.

У НПД приділено увагу таким аспектам:

  • забезпечення стійкості роботи об'єктів генерації на ВДЕ;
  • підвищення надійності енергопостачання;
  • стимулювання виробництва зеленої електроенергії на ринкових засадах;
  • стимулювання використання енергоносіїв із ВДЕ тощо.

«Під час підготування НПД ВЕ 2030 взято до уваги реальний стан відновлюваної енергетики та відповідні цільові показники, визначені в уже затверджених державних стратегічних документах і європейських директивах, а також пропозиції центральних органів виконавчої влади, профільних організацій, експертів і наукових установ», — зазначаться в повідомленні відомства.

Нагадаємо, що Україна серед 40 країн виступила за поступову відмову від використання викопного вугілля на кліматичній конференції COP26 у Глазго та приєдналася до американської ініціативи Net Zero World для співпраці в атомній енергетиці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉