Facebook Pixel
IT

Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон про «Дія City»: що чекає на IT-галузь

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про «Дія City». Відповідне рішення підтримали 262 депутати.

Правовий режим «Дія City» встановили на необмежений строк, однак не менше ніж на 25 років від дня внесення до реєстру першого резидента.

Принципи функціонування «Дія City», зокрема свобода діяльності, невтручання, презумпція правомірності діяльності, поширюються на всі IТ-компанії. Крім того, заборонено прямо чи опосередковано змушувати юросіб отримувати статус резидента «Дія City».

Нововведенням також стане нова форма співробітництва між компаніями та спеціалістами — GIG-контракти.

Крім того, законопроєкт пропонує такі зміни:

  • звільнити компанії від оподаткування доходів фізосіб у вигляді дивідендів, якщо компанія виплачує їх більше двох раз на рік;
  • звільнити від податків на дохід від реалізації фізособою долі в компанії-резиденті «Дія City», якщо особа володіє часткою до року;
  • фізособи отримуватимуть знижку, яка залежатиме від суми угоди, в разі купівлі частки в компанії-стартапі;
  • встановити спеціальні ставки податків для працівників IT-компаній, а саме: податок на доходи фізосіб — 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплатні та військовий збір — 1,5%.

Уряд очікує, що нові правила для IT-ринку дадуть змогу галузі активніше залучати інвестиції, а у компаній з'явиться додатковий стимул реінвестувати кошти в розвиток бізнесу.

Контекст. У червні Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про «Дія City». Однак думки щодо потреби в таких змінах серед бізнесу розділилися. Ба більше, під Радою відбулася акція протесту щодо ухвалення закону, на яку вийшли працівники сфери ІТ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉