Facebook Pixel

Кілька десятків людей мітингували проти реформи «Дія City». Свої вимоги змогли пояснити не всі

Під стінами Верховної Ради відбулася акція проти ухвалення в другому читанні законопроєкту №4303, який створює передумови для запровадження в Україні спеціального правового та податкового режиму для ІТ-галузі «Дія Сity».

На акцію зібралося близько 40 людей. Нечисленність мітингу учасники пояснили літньою спекою та тим, що айтішники — інтроверти. Вимоги в учасників були дуже різні, іноді — протилежні. Найчастіше звучала вимога вилучити із законопроєкту №4303 положення щодо договорів про непереманювання. На думку мітингувальників, вони порушують 43 статтю Конституції України. Що написано в 43-й статті, пояснити зміг не кожен.

«В них буде чітко зазначено, що я, як фахівець, не маю права щонайменше 12 місяців або впродовж будь-якого іншого строку, який буде вписаний у контракт, вчиняти конкурентні дії — працювати на будь-якого конкурента. А конкурентами вони можуть визнати кого завгодно або всіх. Насправді великих копаній в Україні не так багато, вони обов’язково між собою домовляться, це очевидно, і ми не зможемо змінювати роботодавця», — прокоментувала договори про непереманювання учасниця акції Тетяна.

Мітинги проти Дія City: десятки людей вийшли під Раду. Фото: Володимир Кацман

Мітинги проти Дія City: десятки людей вийшли під Раду. Фото: Володимир Кацман

Тетяна не знала, що пункт про договори про непереманювання вже прибрали із законодавства про «Дія Сity» на вимогу ІТ-бізнесу. Про це автори законопроєкту повідомили кілька тижнів тому.

Учасники акції також звернули увагу, що краще б влада наповнювала держбюджет, зменшуючи премії посадовцям.

«Ідея наповнення державного бюджету підняттям податків — це погана ідея, — вважає бек-енд-розробник Павло. — У нас багато державних компаній, у них є наглядові ради, члени яких отримують величезні премії невідомо за що. Якщо знизити їм премії — то, в принципі, гроші на пенсії знайдуться. А 200 000 айтішників чіпати не треба».

Контекст. Раніше The Page писало про податки в «Дія Сity». Ідея податкового спецрежиму — не збільшити податкове навантаження, а, навпаки, знизити податки в ІТ-галузі. Для цього компаніям-резидентам пропонують платити 9% податку на виведений капітал замість 18% податку на прибуток. ПДФО встановлюється в розмірі 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5%. Згідно з нашим дослідженням, податкові пільги «Дія City» відповідають міжнародному досвіду подібних спецрежимів для ІТ-галузі.

Зниження податкового навантаження, введення в законодавство концепції гіг-контрактів і норм англійського права виглядають для учасників мітингу непереконливими. Вони підозріло ставляться до будь-яких нововведень.

«Дія City» виділяє ІТ-галузь в окремий загінчик, який потім можна буде регулювати. Ми виступаємо проти цього», — наголосив співорганізатор мітингу Володимир Рожков.

Нагадаємо, законопроєкт №4303 про «Дія City» пройшов перше читання та рекомендований Комітетом ВРУ з питань цифрової трансформації до ухвалення в другому читанні та в цілому.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉