Facebook Pixel
IT

GIG-контракти або ФОП: що пропонує новий законопроєкт щодо діяльності IT-компаній

Комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації розглянув низку побажань IT-індустрії до законопроєкту №4303. Основним питанням залишається формат роботи IT-компаній в Україні.

Серед безлічі побажань бізнесу до доопрацьованого законопроєкту 4303-д, найвиразніші — розбіжності з GIG-контрактами. В основі GIG-контрактів — переваги фрілансу при забезпеченні соцгарантій для працівників галузі.

Частина представників бізнесу вимагає прирівнювання GIG-контрактів до простих договорів. Таке рішення може призвести до відсутності соцгарантій для працівників IT-компаній.

З іншого боку, якщо GIG-контракти прирівняють до трудових договорів, то працівникам доведеться дотримуватися всіх норм трудового законодавства.

Автори законопроєкту відстоюють думку про необхідність соціального захисту працівників ІТ-компаній.

«GIG-контракти не мають цінності, якщо вони не передбачатимуть базових соціальних гарантій».

Єгор Чернєв

Єгор Чернєв

Депутат від фракції «Слуга народу»

Так само гостро стоїть питання використання IТ-компаніями моделі ФОП. Її суть: з метою оптимізації оподаткування компанії не наймають працівників, а використовують цілу мережу ФОП. Таким чином, IT-компанія є не працедавцем, а клієнтом.

Законопроєкт 4303-д повинен врегулювати питання взаємодії з ФОПами без втручання в дискреції суду. Тобто, побажання бізнесу, яке зводиться до того, щоб відносини з ФОПами неможливо було визнати трудовими, ймовірно, не враховуватимуть при доопрацюванні законопроєкту. Зате до бізнесу можуть дослухатися в частині введення перехідного періоду з доопрацювання та приведення у відповідність трудового законодавства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉