Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Німеччина вирішила виставити з країни російського дипломата за підозрою в шпигунстві

Дипломатичний скандал: Німеччина виставить із країни російського дипломата. Фото: Maheshkumar Painam/Unsplash

Дипломатичний скандал: Німеччина виставить із країни російського дипломата. Фото: Maheshkumar Painam/Unsplash

Уряд Німеччини вирішив виставити з країни співробітника консульства РФ у Мюнхені за підозрою в шпигунстві. Про це повідомляє Spiegel, передає «Інтерфакс-Україна».

За інформацією видання, дипломата оголосили персоною нон ґрата. Припускають, що чоловік, акредитований як дипломат, насправді є співробітником російської Служби зовнішньої розвідки. Він пов'язаний зі справою іншого росіянина, якого підозрюють у шпигунстві на території Німеччини на користь Росії. Слідство вийшло на нього під час розслідування в цій справі.

Напередодні генпрокуратура Німеччини повідомила, що звинуватила в шпигунстві Ільнура Н., російського громадянина, який працював у баварському університеті. За даними слідства, до затримання чоловік був науковцем однієї з науково-технічних кафедр університету в Баварії. Припускають, що у вересні 2019 року російська зовнішня розвідка встановила з обвинуваченим контакт, унаслідок чого той погодився займатися шпигунством. Спецслужби РФ, зокрема, цікавилися ступенем розвитку європейського проєкту ракети-носія Ariane та дослідницькими розробками росіянина.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Повідомляється, що з листопада 2019 року розпочалися регулярні зустрічі обвинуваченого з офіцером російської розвідки. Відповідно до завдання під час зустрічей Ільнур Н. повідомляв інформацію про дослідницькі проєкти, особливо у сфері технологій повітроплавання та космосу. Загалом за свої послуги він отримав 2,5 тис. євро, вважає слідство.

Коментарі

Всі новини