Спецрежим для IT-індустрії Дія City дозволить компаніям-резидентам платити менше податків в Україні, порівнюючи з багатьма іншими країнами. Про це йдеться в матеріалі Податкове стимулювання IT-індустрії: світовий досвід.
У спецрежимі для IT-індустрії Дія City заплановано звільнити резидентів від сплати податку на прибуток. Замість цього вводиться податок на виведений капітал у розмірі 9%.

Що пропонує спецрежим для IT-індустрії Дія City:
- Податок на прибуток – 0%
- Податок на виведений капітал – 9% (ПДФО від отриманих дивідендів за умови, що прибуток не розподілявся два і більше років)
- ПДФО – 5%
- ЄСВ – 22% від мінімальної заробітної плати
- Військовий збір – 1,5%.
«Податкові пільги спецрежиму Дія City відповідають міжнародному досвіду і повністю вкладаються у загальносвітову тенденцію. Сьогодні конкуренція у галузі IT – першочергове завдання багатьох держав. Важлива вона і для України, оскільки дозволить перейти від сировинного типу економіки до високотехнологічного», – йдеться у матеріалі.
Для наочності в різниці оподаткування у різних країнах можна взяти деяку IT-компанію. Наприклад, за рік вона заробила $200 тис., зокрема $25 тис. прибутку (включно $20 тис. – розподіленого). Штат співробітників нараховує 10 чоловік із однаковою зарплатою – $1400 на місяць.
В Україні компанія-резидент Дія City заплатить ПДФО у розмірі 5% ($8400), соціальний внесок – 22% від мінімальної зарплати, включаючи 1,5% військового збору ($8161). Також діятиме податок на виведений капітал у розмірі 9% ($1800). Наприклад, у Польщі компанія за підсумками року заплатила б ПДФО у розмірі 32% ($53 760) і соціальний внесок – 27% від реального доходу ($45 360). Податок на виведений капітал складе від 10% до 25% (мінімум $2000).
Таким чином, одна і та ж компанія заплатила б за рік більше податків, якби працювала в Польщі, а менше – якби була резидентом спецрежиму Дія City.
Контекст. Раніше Мінцифри, Єгор Чернєв і група народних депутатів підготували проєкт закону № 4303. Він є одним із найважливіших законопроєктів для України у 2021 році, і провідним для міністерства. Результатом його ухвалення стане новий правовий режим у сфері цифрової економіки Дія City. Проєкт також впроваджує елементи англійського права, що дозволить залучати в український діджитал-бізнес іноземні інвестиції.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні